לעשות כמוסות שמן דגים לעזור להוריד את הכולסטרול?

שמן דגים, אם בצורה של כמוסות תוספת תזונתיים או מאכילת דגים שומניים, אינו מוריד כולסטרול. בגיליון אפריל 2002 של “זרימת הדם”, דיווח ד”ר רוברטו מרצ’יולי, כי ל- 11,323 נבדקים, עם מחצית מ -1,000 מ”ג ליום של שמן דגים אומגה -3, חומצות שומן יומיומיות, לא כולסטרול כולל ולא כולסטרול LDL (“רע” כולסטרול) ירד בקבוצת הטיפול במשך 42 שבועות. הירידה בהורדת הכולסטרול שכיחה, משום שמקובל לדעת כי שמן דגים מונע מחלת לב, ולרוב האנשים כולסטרול הוא שם נרדף למחלות לב. שמן דגים, לעומת זאת, להפחית את הסיכון למחלות לב על ידי 20 עד 30 אחוזים.

כולסטרול

רמות גבוהות של כולסטרול בדם הן גורם סיכון ידוע למחלות לב. מדי יום, אנו צורכים כ -300 מיליגרם של מכולסטרול ממזונות ועושים בערך כפליים מהכבד שלנו. בנוסף, כל יום, הגוף שלנו להשתמש עד 900mg. אם זה חוסר איזון בצד פלוס, רמות הדם להגדיל הכולסטרול מקבל שהופקדו על עורק הקירות. מרשם “statin” תרופות לעכב סינתזה של כולסטרול. האמצעים האחרים להורדת הכולסטרול הם לספוג פחות ממזונות, בין אם על ידי אכילת פחות או צריכת מזון רב החוסמת ספיגה. דוגמאות למעכבי ספיגה כוללות שיבולת שועל, שעורה ופיגוסטוסטרל המכילים מרגרינה. שתי הגישות יכולות להיות משולבות.

איך שמן דגים עובד

המנגנונים המוצעים לאופן שבו שמן דגים מפחית את הסיכון למחלות לב כוללים שילוב של פעילות אנטי-דלקתית, מניעת אי-סדרים בדופק, כלומר הפרעות קצב, מניעת היווצרות קרישי דם בעורקים צרים וקירות עורק מרגיעים. ביקורות על ידי H.C. Bucher בגיליון מארס 2002 של “American Journal of Nutrition” ו C. וואנג בגיליון יולי 2006 של “American Journal of Clinical Nutrition” קובע כי אכילת דגים או נטילת כמוסות שמן דגים על בסיס קבוע מפחיתה את הסיכון של הלב הקטלני פיגועים של 20% -30%.

אומגה 3 ביוכימיה

החלקים הפעילים של שמן דגים הם חומצות שומן אומגה -3 eicosapentaenoic (EPA) וחומצה docosahexaenoic (DHA). פונקציה אחת עבור EPA ו- DHA היא כמבשרי פרוסטגלנדינים נוגדי דלקת. אחרת היא להגדיל את הגמישות של קרום התא. שמן דגים גם מוריד את רמות הטריגליצרידים בדם – עוד גורם סיכון למחלות לב – אבל רק כאשר צריכת אומגה 3 היא בסדר גודל של 2 גרם ל -4 גרם ליום. מוצרים צמחיים, כגון שמן זרעי פשתן ושמן צ’יה, מכילים סוג אחר של חומצת שומן אומגה -3 – חומצה אלפא-לינולנית (ALA). זה אומגה -3 חומצת שומן צריך להיות מומרים EPA או DHA יש יתרונות בריאותיים. תהליך ההמרה אינו יעיל.

תביעות בריאות מאושרות על ידי ה- FDA

בספטמבר 2004, רשות המזון והתרופות האמריקאית (FDA) אישרה תביעה בריאותית מתאימה לחלק מחומצות השומן מסוג אומגה -3. השפה המותרת עבור תווית מזון או תוסף תזונה שנועדה להשתמש בטענה זו אומרת כי מחקר תומך אך לא מכריע מראה כי צריכת חומצות שומן מסוג EPA ו- DHA אומגה -3 עשויה להפחית את הסיכון למחלת לב כלילית. התווית צריכה לומר כמה EPA ו- DHA יש לכל מנה. שים לב כי התביעה אינה חלה על חומצה אלפא-לינולנית (ALA), שכן בדיקות אנושיות עם ALA לא היו משכנעות.

מִנוּן

איגוד הלב האמריקני (AHA) ממליץ על אכילת דגים, דגים שמניחים שומן, סלמון כזה, פעמיים בשבוע. AHA ממשיך וקובע כי חלופה, במיוחד עבור אנשים עם מחלת לב מאובחנת, היא לצרוך על גרם אחד של EPA ו- DHA ליום מן המזון, בתוספת תוספי מזון. תוסף עובדות התווית על שמן דגים ספקים קובע כמה EPA ו- DHA הם מכילים.