אובדן תיאבון בשל ברזל נמוך

ברזל הוא מינרל חיוני הנדרש עבור מספר תהליכים ביולוגיים חשובים, כולל סינתזת חלבון ותאי דם אדומים. רמות נמוכות של ברזל בגוף, או חוסר ברזל, יכול לגרום למגוון של תסמינים, כולל אובדן תיאבון. חוסר ברזל הוא מחסור מזין הנפוצים ביותר בארצות הברית, על פי מכון לינוס פאולינג באוניברסיטת אורגון. אם אתה חושד שיש לך חוסר ברזל, להתייעץ עם הרופא לאבחון וטיפול אפשרויות.

אובדן תיאבון

רמות נמוכות של ברזל בגוף יכול להוביל למצב המכונה אנמיה חוסר ברזל. מצב זה גורם לרמות ברזל נמוכות מכדי לאפשר ייצור מספיק של תאי דם אדומים. מאחר ותאי הדם האדומים נושאים חמצן לכל תא בגוף, אנמיה מחוסר ברזל יכולה לגרום לתסמינים נרחבים, כולל אובדן תיאבון, בייחוד בקרב ילדים ותינוקות, מדווחים ב- MayoClinic.com.

הברזל

במקרים של אובדן תיאבון הנובע מרמות ברזל נמוכות, נטילת תוספי ברזל עשויה לשפר את התיאבון. נטילת 150 מ”ג ספקים ביום במשך 14 שבועות תיאבון משופר במחקר של 87 ילדים לקוי ברזל בקניה, מדווח מאמר שפורסם בגיליון מאי 1994 של “Journal of Nutrition”. שיפור התיאבון בילדים חסרי ברזל יכול לסייע בשיפור קצב הצמיחה, ויכול גם להפחית את שיעורי המחלה בקרב ילדים הסובלים מתת-תזונה.

סימפטומים נוספים

אנמיה הנובעת מחסר בברזל יכולה לגרום לתסמינים רבים אחרים, במיוחד עייפות קיצונית, חולשת שרירים וקוצר נשימה. סחרחורת, התעלפות, סחרחורת וכאבי ראש נפוצים גם הם. מחזור הדם המסכן עלול גם לגרום, גורם עור חיוור ידיים ורגליים קרות. עצבנות ותחושות עקצוץ מוזרות ברגליים דווחו גם, מייעץ MayoClinic.com.

הגדלת צריכת הברזל

אחת הדרכים להימנע מרמות ברזל נמוכות ואובדן תיאבון היא להבטיח לך לאכול מזונות המכילים ברזל מספיק. מזונות עשירים בברזל כוללים שעועית יבשה, חלמון ביצה, כבד ובשר אדום רזה, דוחות המכונים הלאומיים לבריאות אנציקלופדיה רפואית מקוונת מדליין פלוס. כמה סוגים של פירות ים, כולל צדפות, סלמון וטונה מכילים גם רמות גבוהות של ברזל. דגנים מלאים הם גם מקורות של ברזל, כמו גם דגני בוקר אשר מבוצרים בברזל. צדפות, חזיר כבש גם מכילים רמות משמעותיות של ברזל.