קפה וצרבת

צרבת, המכונה לעתים קרובות acid reflux או חומצה קלקול קבה, היא תחושה לא נעימה, צריבה הרגשתי בחזה או בגרון. בעוד תסמינים של צרבת מזדמנים הם לא סיבה לדאגה, צרבת תכופה יכול להצביע על מצב חמור יותר. מספר גורמים יכולים לגרום צרבת. לדוגמה, קפה יכול לעורר ייצור חומצה גורם צרבת אצל אנשים מסוימים, על פי מחלקת הבריאות של גאורגיה.

גורם ל

צרבת מתרחשת כאשר חומצת הקיבה מגבה את הוושט. מספר גורמים תורמים צרבת, כולל שבר בקע וחוסר נשימה של הסוגר הוושט התחתון. השמנת יתר, סוכרת, עישון, בגדים צמודים, עישון, תרופות מסוימות והקאות תכופות עלולות לפגוע בזרם הוושט, דבר הגורם לעלייה בסימפטומים של צרבת. יתר על כן, קפה מגביר את חומצת הקיבה, אשר יכול להוביל מוגברת צרבת ו צרבת.

תסמינים

תסמינים של צרבת שנגרמת על ידי שתיית קפה להשתנות על ידי אדם, אבל בדרך כלל כולל צריבה או כאב בחזה או בגרון. תחושת צריבה בדרך כלל קורה לאחר אכילה, שתייה או בערב. תחושת צריבה מחריף כאשר אתה להתכופף או לשכב. לפעמים ניתן לחוש נוזלים חמוצים או מלוחים בחלק האחורי של הפה. עם זאת, כאבים בחזה יכול גם להצביע על התקף לב, כך לחפש טיפול רפואי מיידי, במיוחד אם כאבים בחזה הוא חמור.

אַזהָרָה

צרבת תכופה המתרחשת יותר משתיים בשבוע יכולה להוביל למצב הנקרא GERD, המתייחס למחלת ריפלוקס גסטרו-וזאופגאלית. עם הזמן, ריפלוקס לא מטופל עלול לגרום נזק לושט ולגרום לסיבוכים חמורים כגון דימום, כיבים, בארט של ושט – צורה בטנית או צבע בטן – או סרטן הוושט, על פי MedicinePlus.

יַחַס

תרופות אנטי-חומציות ללא מרשם מתייחסות לסימפטומים של צרבת קלה הנגרמת כתוצאה מצריכת קפה. חוסמי קולטן H-2 מפחיתים את ייצור החומצה אך אינם פועלים במהירות כמו נוגדי חומצה. תרופות המרפא את הוושט תוך שליטה בחומצות נקראים מעכבי משאבת פרוטון. הן חוסמי קולטן H-2 ו תרופות מעכב משאבת פרוטון זמינים מעל לדלפק ועל ידי מרשם.הרופא שלך עשוי להציע שינויים באורח החיים, כגון הימנעות קפה קפאין או יכול לרשום תרופות לטיפול GERD. כאשר תרופות מרשם אינה יעילה בטיפול ב- GERD, יש צורך לעיתים בניתוחים. Fundoplication הוא הליך כירורגי כרגיל לטיפול GERD כאשר שינויים באורח החיים או תרופות נכשל להקל על הסימפטומים.

מְנִיעָה

הכר את הגורמים המפעילים שלך. אם שתיית קפה על בטן ריקה גורם לך להגדיל את הסימפטומים צרבת, לאכול משהו בזמן שתיית הקפה שלך. לפעמים, זה לא בהכרח הקפה שגורם reflux אבל קפאין. נסה לעבור קפה נטול קפאין כדי לראות אם תסמינים צרבת שלך מופחתים.