נפיחות ושרירנים

Fibroids הם שרירי גדילה שפירים המתפתחים בקיר הרחם. על פי בריאות האישה, fibroids הם גם המכונה leioymas או myoma. Fibroids בדרך כלל להתפתח בקבוצות, אבל זה אפשרי רק עבור fibroid אחד לגדול. Fibroids יכול גם טווח בגודל של מיקרוסקופיים במשקל כמה קילוגרמים.

סטָטִיסטִיקָה

Fibroids בדרך כלל משפיעים על נשים בגיל הפוריות, אשר מוגדר כזמן לאחר מחזור הווסת הראשון לתחילת גיל המעבר. על פי Medline פלוס, כ 1 מתוך 5 נשים בקבוצת גיל זו יש fibroids. Fibroids הם הגידול האגן הנפוץ ביותר להשפיע על נשים אפריקאיות אמריקאיות בתדירות גבוהה יותר מאשר נשים קווקזיות. עודף משקל נשים לפתח גם fibroids בתדירות גבוהה יותר מאשר נשים אשר על המשקל האידיאלי שלהם.

סוגים

ישנם שני סוגים של fibroids: subucosal ו subroosal. פיברואידים סובמוקוזלים גדלים בחלל הפנימי של הרחם ולעתים קרובות מהווים בעיה עבור נשים המנסות להיכנס להיריון. פיברואידים תת-מחלתיים מתרחשים בחלקו החיצוני של הרחם ויכולים להפעיל לחץ על פי הטבעת, על פי MayoClinic.com.

גורם ל

הסיבה המדויקת של fibroids לא נקבע, אבל MayoClinic.com מפרט מספר גורמים כי הם חשבו לתרום לפיתוח של fibroids. אחד הגורמים הללו הוא מוטציות גנטיות בגנים האחראים לצמיחת שריר הרחם. גורם נוסף הוא חוסר האיזון של שתי ההורמונים הנשיים, אסטרוגן ופרוגסטרון.

תסמינים

כמו פיברוד גדל בגודל, זה יכול לגרום הבטן להתנפח ולהיות נפוח בעליל. נפיחות יכולה לגרום תחושה של מלאות בבטן ולחץ מוגבר על האגן. תסמינים אחרים של פיברואידים כוללים תקופות כבדות, דימום ממושך במהלך הווסת, השתנה תכופה, קושי לרוקן לחלוטין את שלפוחית ​​השתן, עצירות וכאב בגב, על פי MayoClinic.com.

יַחַס

פיברואידים קטנים אינם דורשים טיפול כלל. אם fibroids הם קטנים, הם יהיו פיקוח שוטף וטיפל רק אם הם גדלים בגודל. אם פיברויד גורם לכמות משמעותית של כאב, ניתן להשתמש במכשירי כאבים ללא מרשם או במרשם כדי להפחית את חומרת הכאב. מינון נמוך של גלולות למניעת הריון עשוי לשמש גם כדי לשמור על איזון הורמונלי להפסיק את הצמיחה של fibroids, על פי בריאות האישה. תרופה הנקראת גונדוטרופין משחרר אגוניסט הורמון עשוי להינתן כדי להקטין את גודל fibroids. אם התרופות אינן יעילות או אם הסימפטומים של שרירנים מפריעים לחיי היומיום, ייתכן ויהיה צורך בניתוח: מיומקטומיה משמשת להסרת רק את השרירנים מהאזור הנגוע של הרחם. אם יש מספר גדול של fibroids הנוכחי, כריתת הרחם, שהוא הסרת הרחם כולו, ייתכן שיהיה צורך.