האם צריכת המלח משפיעה על צנית?

שגדון, סוג של דלקת פרקים, משפיע בעיקר על גברים ועל מעט מאוד נשים לאחר תחילת גיל המעבר. כמעט 3.4 מיליון גברים סובלים גאוט בארצות הברית. עם אסוציאציה חזקה שנמצאה בין דיאטה לבין התנועות הגאוטיות, רבים מחולי הצנית פונים לתזונה שלהם כדי להציע פתרון לנפיחות מפרקים כואבת.

היסטוריה של גאוט

ידוע בעבר בשם “גאוט של מחלת האדם” צנית יש הנפוץ ביותר היה קשור לעושר, שבו אנשים היו מסוגלים להרשות לעצמם עשירים, מזונות יקרים בשפע. ככל שהמחקר התקדם, אנו מסוגלים כעת לראות שגאוט עשוי להתבטא כתוצאה מתזונה, מתח, אלכוהול או סמים, רעב או בנוכחות מחלות אחרות. למרות שאנו יודעים עכשיו שגאוט עשוי להשפיע על אנשים ממעמד סוציו-אקונומי שונה, ההמלצות התזונתיים מציגות את כל הדמוגרפיה עם המטרה המשותפת למניעת סיבוכים.

מה זה גאוט?

צנית היא הפרעה מטבולית שבה רמות גבוהות של חומצת השתן גורמות לתסמינים דמויי דלקת פרקים. התפלגות של purine, תרכובת למצוא את כל התאים – כולל מזונות – יוצר חומצת שתן. הנפוץ ביותר, נפיחות, כאב, ואדמומיות של מפרק הבוהן גדול, הקרסוליים, הברכיים משקעים כמו רמות חומצת השתן עלייה נוזל משותף או סינוביאלי. התקפי גאוט עשויים להיות חריפים, הנמשכים בין 3 ל -10 ימים, עם זאת, הם עשויים להיות כרוניים יותר, וכתוצאה מכך התקפות תכופות של כאב ונפיחות.

צריכת מלח

למרות מחקר קטן נערכה על ההשפעה הישירה של צריכת נתרן יש על צנית, מחלות תחלואה שונות רגישות צריכת המלח כגון מחלת כליות, סוכרת, לחץ יתר, אבנים בכליות מצביעים על החשיבות של דיאטה נתרן נמוכה. מחקר שפורסם בגיליון ינואר 2002 של “New England Journal of Medicine” קובע כי הורדת צריכת המלח מפחיתה באופן משמעותי את החזרה של אבנים בכליות בסובלים צנית.

המלצות תזונתיים

בנוסף לדיאטה נתרן נמוכה, הסובלים gout צריך לשאוף לצרוך דיאטה מאוזנת היטב גבוה מוצרי חלב דל שומן, פירות, ירקות, נמוך ב מאכלי ים, בשר בקר, בשר חזיר, בשר משחק בר. צריכת חלבון בעיקר מ חלבונים, אגוזים, חמאת בוטנים, גבינת קוטג ‘שומן נמוכה אינם מחוברים עם שכיחות מוגברת של צנית. הימנעות מאלכוהול מומלץ גם כדי למנוע התפרצויות צנית קופצים.