אתה יכול לממש עם הרפס?

הרפס היא מחלה נפוצה מאוד. על פי המרכז הבינלאומי להרפס משאבים, למעלה מ -50% ל 80% של צפון אמריקאים יש הרפס סימפלקס וירוסים סוג 1 או הרפס סימפלקס וירוסים סוג 2. שתי צורות של המחלה לגרום לכאב כואב במהלך התפרצויות, עם HSV-1 אחראי פצעים קר באזור הפה ו HSV-2 גורם נגעים באזור איברי המין. למרבה המזל, פעילות גופנית סדירה ומתונה יכולה לסייע במניעת התפרצויות הרפס על ידי הפחתת מתח וחיזוק המערכת החיסונית.

לחץ

אם יש לך הרפס, אתה יכול וצריך להתאמן לעתים קרובות. מתח רגשי עלול לעורר התפרצויות הרפס, וכמעט כל סוגי התרגילים עוזרים להקל על הלחץ. פעילות גופנית מפחיתה את הלחץ על ידי הפעלת המוח שלך לשחרר כימיקלים הרגשה טוב שנקרא אנדורפינים, הפחתת המתח הפיזי, להילחם בדיכאון קל וחרדה, ולעזור לך לישון. סוגי תרגילים המשלבים תרגיל ומדיטציה, כגון יוגה וטאי צ’י, עשויים להיות יעילים במיוחד בהפחתת הלחץ.

מערכת החיסון

התחלת פעילות גופנית סדירה מסייעת גם למנוע התפרצויות הרפס על ידי שיפור היכולת של המערכת החיסונית להילחם במחלה. עם זאת, עוצמת התרגיל חייב להיות מתון כדי להשיג את האפקט הזה. על פי מאמר שפורסם ב “חומצות אמינו”, פעילות גופנית בינונית ומתונה משפרת את המערכת החיסונית ומסייעת בטיפול במחלות כרוניות רבות, בעוד שתרגיל מאומץ ומייגע מדכא במידה מסוימת את המערכת החיסונית. לכן, תרגילים קלים יותר – כגון הליכה מהירה או יוגה – עשויים למנוע התפרצויות הרפס, בעוד פעילויות נמרצות – כגון ריצה או הברכיים שחייה במשך תקופות זמן ארוכות – עלול לגרום להתפרצויות.

תרגיל בחוץ

למרות פעילות גופנית מתונה היא טובה עבור הרפס, אנשים עם HSV-1 צריך תמיד להגן על שפתיהם מפני השמש ואוויר יבש, כאשר פעילות גופנית בחוץ. סקר שנערך על ידי צבא ארה”ב בחן את מספר התפרצויות הרפס בקרב אנשי צבא עם HSV-1 שהשתתפו בתכנית אימון במשך ארבעה שבועות במזג אוויר חם. התוצאות הראו כי התפרצויות, לעיתים קרובות יחד עם השפתיים chapped, היו נפוצים בשבוע השלישי של התוכנית. עם זאת, נבדקים שהשתמשו בהגנה על שפתיים היו פחות צפויים לחוות התלקחות הרפס במהלך האימונים. תוצאות הסקר תומכות מאוד בשימוש של מגיני שפתיים כדי להגן מפני התפרצויות בעת פעילות גופנית עם הרפס בחוץ.

אמצעי מניעה אחרים

מלבד פעילות גופנית מתונה והגנה על השפתיים כאשר בחוץ, אמצעי חיים אחרים יכולים לסייע במניעת הרפס outbreaks, כולל מקבל מספיק שינה בעקבות תזונה בריאה. הימנעות מאלכוהול, אשר, כמו מתח, מדכא את המערכת החיסונית, עשוי גם להציע הגנה מסוימת מפני התפרצויות הרפס. בנוסף, נטילת תרופות אנטי ויראליות יכולה לסייע במניעת התפרצויות או לטפל בהן מוקדם.

בזמן התפרצות

אתה יכול לבצע פעילות גופנית קלה במהלך התפרצות הרפס למרות חשוב לשתות הרבה מים לנוח כאשר אתה מרגיש עייף. כמו כן חשוב לשמור על פצעים נקי ויבש, וכן ללבוש בגדים תחתונים, כותנה רופף בגדים בעת פעילות גופנית כדי למנוע chafing. נטילת אמבטיות חמות או מגניב לעתים קרובות עשוי גם להקל על אי הנוחות במהלך פרוץ. המרכז לבריאות נשים צעירות בבית החולים לילדים בבוסטון ממליץ לשוחח עם הרופא על תרופות אם יש לך התפרצויות חמורות או תכופים.