אנטיבקטריאלי לעומת סבון יד רגיל

שטיפת ידיים חשובה למניעת מחלות. צרכנים רבים לרכוש סבון אנטיבקטריאלי לחשוב כי מוצרים אלה יהיו יעילים יותר מאשר סבון רגיל. עם זאת, זה לא בהכרח המקרה, על פי מחקר שנערך בשנת 2007 בבית הספר לבריאות הציבור של אוניברסיטת מישיגן אן ארבור על ידי האפידמיולוג אליסון Aiello השווה סבון אנטיבקטריאלי עם סבון רגיל. קיימים חסרונות פוטנציאליים לגבי השימוש בסבון אנטיבקטריאלי, לכן שקול אותם לפני השימוש בסבונים אלו.

הִיסטוֹרִיָה

החל משנת 2010, המרכיב האנטיבקטריאלי triclosan נמצא בשימוש במשך כ 30 שנה במוצרים החל סבונים ומשחות שיניים כדי חיתוך לוחות וגרביים. עם זאת, מינהל המזון והתרופות האמריקני, או ה- FDA, מתכנן לבחון את השימוש בו בשנת 2010, משום שיש חששות כי הוא עשוי לקדם חיידקים עמידים לסמים, וכי הוא עלול לפגוע בבעלי חיים לאחר שטף ניקוז, על פי מאמר 2010 על ידי ג ‘יל א אדמס שפורסם בלוס אנג’ לס טיימס.

מאפיינים

סבונים אנטיבקטריאליים פופולריים לשימוש בבתים מכילים כל מספר של חומרים פעילים. למרות שמדובר בטריקלוסאן, חלק מהסבונים הללו מכילים אלכוהול, בנזאלקוניום כלורי, גלוקונאט כלוריקסידין או פרכלורומאקסילנול, או PCMX כסוכנים אנטיבקטריאליים, על פי ה- FDA. חומרים אלה נועדו להרוג את החיידקים על הידיים.סבונים רגילים להיפטר חיידקים מזיקים עפר דרך תהליך פיזי של שטיפת הידיים ללא תוספת של מרכיבים אנטיבקטריאליים. החיידקים מקבלים לשטוף את הידיים ולרדת לטמיון.

תיאוריות / השערות

סקירה של ה- FDA ב -2005 על מחקר האם הסבונים האנטי-בקטריאליים טובים יותר מסבונים רגילים הגיעו למסקנה שאף אחד מהמחקרים לא הראה תועלת בשימוש בסבונים אנטיבקטריאליים. אין הוכחה כי כביסה עם אלה סבונים מוריד זיהומים או העברת מחלות על שטיפה עם סבונים רגילים.התיאוריות באשר למה זה המקרה כוללים את העובדה כי מחלות נפוצות רבות הן ויראליות, ולכן לא מושפע מרכיבים אנטיבקטריאליים. תיאוריה נוספת היא כי רמות החומרים האנטיבקטריאליים במוצרים המיועדים לשימוש ביתי נמוכים בהרבה מאלו המיועדים לשימוש בבתי החולים, על פי נתוני לוס אנג’לס טיימס.

שיקולים

Triclosan יכול להיכנס לגוף דרך העור, על פי לוס אנג ‘לס טיימס, אשר נוגע בדבר שכן מחקרים בבעלי חיים הראו כימי זה לשמש משבש אנדוקריני. זהו חלק מהסיבה שה- FDA בודק את בטיחות הטריקלוזאן ב -2010, למרות שלא היו מחקרים המראים השפעות בריאותיות שליליות בבני אדם.

תובנה מומחה

מומחים רבים מודים כי סבונים אנטיבקטריאליים לא מסירים למעשה יותר חיידקים מאשר סבון רגיל, על פי מאמר של מג ‘י פוקס שפורסם על ידי רויטרס בשנת 2010. בגלל הסיכון של חיידקים עמידים הגדלת, עדיף אם השימוש מוגבל להגדרות החולים ולא המשמש באופן שגרתי על ידי הצרכנים, על פי ד”ר דוד פגס, מנהל תוכנית מחלות זיהום UCLA.