5 דברים שאתה צריך לדעת על אסטרוגן חומצה reflux

ב acid reflux, התוכן של הבטן הם regurgitated לגבות את הוושט. בנוסף לתסמינים רבים אחרים, מצב זה יכול לגרום צריבה וחוסר נוחות בחזה. כמה ראיות עולה כי כמה הורמונים בגוף עשוי לשחק תפקיד acid reflux. אסטרוגן הוא דוגמה אחת. הורמון חשוב זה אחראי על רגולציה ופיתוח של מערכת הרבייה הנשית, כולל מחזור הווסת. בעוד התפקיד המדויק של אסטרוגן חומצה reflux אינו ידוע, כמה ראיות עולה כי אסטרוגן, יחד עם הורמונים אחרים, עשויה להיות השפעה מחמירה.

אסטרוגן וחומצה ריפלוקס בהריון

במהלך ההריון, הגוף חווה נחשול במספר הורמונים חשובים, כולל אסטרוגן. ההורמון מסייע לרחם האם לשמור על ההריון וגם מגרה התפתחות בעובר. כמה ראיות עולה כי התפרצות הורמון זה עשוי גם לתרום חומצה reflux. זה תיאורטית כי זה בגלל אסטרוגן עלול לגרום שסתום הוושט, הנקרא הוושט התחתון הסוגר (LES), כדי להירגע. הרפיה זו מאפשרת את התוכן של הבטן כדי להפוך את מהלך הנסיעה חזרה את הוושט. כתוצאה מכך, acid reflux מתרחשת, ועל הפרט יכול לחוות צרבת, קושי בבליעה, שיעול ובחילות.

אסטרוגן, טיפול הורמונלי החלפת חומצה

בטיפול בתחליפי הורמונים, אסטרוגן, יחד עם הורמונים אחרים, ניתנים במהלך גיל המעבר או לאחר מכן. טיפולים כאלה יכולים לעזור למזער סימפטומים כמו גלי חום או יובש בנרתיק. זה גם עוזר למנוע אובדן העצם, אשר יכול להתרחש עקב הירידה החדה באסטרוגן לאחר גיל המעבר. למרבה הצער, אסטרוגן משלים שקיבל כאשר עובר טיפול הורמונלי, יחד עם הורמון נוסף הנקרא פרוגסטרון, עשוי גם להוביל חומצה reflux. כמה מחקרים מצביעים על כך כי זה עשוי להיות בגלל הרפיה של LES, אם כי מנגנונים אחרים אפשריים. לפי מחקר שפורסם ב – Journal of the American Medical Association, עולה כי הסיכון לתסמינים של GERD עלה עם המינון ומשך השימוש באסטרוגן.

אסטרוגן, השמנה וחומצה

השמנת יתר קשורה בסיכון מוגבר לחומצה. להיות עודף משקל הוא האמין לתרום reflux במספר דרכים שונות. ההשפעה של תוספת שומן בגוף על רמות האסטרוגן עשוי להיות אחד מהם. רמות האסטרוגן במחזור נוטות להיות גבוהות יותר אצל נשים הסובלות מעודף משקל ושמנה, במיוחד לאחר גיל המעבר. אם עלייה כזו גורמת להתרופפות של LES, נשים עם אינדקס מסת גוף גבוה יותר נמצאות בסיכון גבוה יותר לפתח ריפלוקס חומצי ממספר סיבות. שמירה על BMI בריא יכול לעזור למנוע זאת.

אסטרוגן, בקרת לידה וחומצה ריפלוקס

נשים רבות משתמשות באמצעי מניעה כאמצעי מניעה. בין אם נלקח דרך הפה, מנוהל באמצעות תיקון, מוזרק או מושתל בתוך הגוף, רבים של אמצעי מניעה אלה להשתמש אסטרוגן להגביל את הפוריות. יש חוקרים הטוענים כי ההורמונים באמצעי מניעה אלו עלולים להוביל לעלייה בסיכון לפתח חומצה. לדברי מחברי מחקר שפורסם ב -2007 בכתב העת Journal of Gastroenterology and Hepatology, נמצא קשר בין השימוש באמצעי מניעה אוראליים לבין התפתחות חומצה.

תופעות לוואי של אסטרוגן וחומצה

השימוש באסטרוגן, בין אם בתחליפי הורמונים או במניעת הריון, עלול לגרום לתופעות לוואי רבות, כולל בחילות והקאות, וחלק מהתסמינים דומים לאלו הקשורים לחומצה. עלייה בכל הסימפטומים האלה עשויה להיות חמורה ולא צריך לייחס באופן אוטומטי צרבת. בנוסף, שימוש ארוך באסטרוגן יכול להציב אדם בסיכון מוגבר לקרישי דם, מחלות לב, שבץ וסוגים מסוימים של סרטן. לכן, חשוב מאוד עבור אנשים לדווח על כל הסימפטומים שלהם ספק רפואי.