שמן דגים גורם לך לסריח?

שמן דגים הוא מקור מצוין לחומצות שומן אומגה -3 חומצה eicosapentaenoic, או EPA, וחומצה docosahexaenoic, או DHA, אשר קשורים למספר יתרונות בריאותיים חשובים. בתזונה וברפואה נטורופתית, המתרגלים ממליצים על תוספי שמן דגים כדי לטפל ולמנוע מצבים נפוצים. למרות שבדרך כלל בטוח כאשר משתמשים במינונים מתונים, שמן דגים יכול לגרום למספר תופעות לוואי לא נעימות, כולל ריח הגוף.

יתרונות

שמן דגים מספק מספר יתרונות בריאותיים בשל הריכוז הגבוה של DHA ו- EPA. אוניברסיטת מרילנד מרכז רפואי, או UMMC, מציין כי תרכובות אלה יש השפעות אנטי דלקתיות ולקדם בריאות הלב וכלי הדם. DHA ו- EPA יכול להפחית את רמות הטריגליצרידים, ובכך להפחית את הסיכון של אדם למחלות לב. תוספי שמן דגים עשויים גם לסייע במניעת מחלות נוירולוגיות וניוון מקולרי הקשור לגיל.

תופעות לוואי

ריח הגוף הוא תופעת לוואי נפוצה המשויכת שמן דגים. על פי המכונים הלאומיים לבריאות, או NIH, התלונות הנפוצות ביותר בקרב משתמשי שמן דגים כוללים בחילות, גיהוקים וחומצה. זה reflux דיג יכול להוביל באשת הנשימה, או ריח רע מהפה. במינונים גדולים, זיהומים בתוסף עשוי לעורר ריח הגוף, הדגיגני. משתמשי שמן דגים עלולים להיתקל בזיעה ובשמן הגוף. אנשים מסוימים עשויים אפילו להפסיק להשתמש בתוספת בגלל תופעות לוואי מביכות אלה.

טפסים

שמן דגים זמין במספר צורות, וחלקם עשויים להיות יותר סביר מאחרים לגרום לריח הגוף. שמן דגים נוזלי לא מאורגן לעתים קרובות יש ריח חזק דומה לאוכלים רקובים. תוספי שמן דגים נוזלים אחרים מזוקקים כדי להסיר זיהומים ריח רע, אבל הם עדיין מעוררים בחילה ריפלוקס מריח דגים. שמן דגים נמכר בדרך כלל כמוסה, אלה משתנים העוצמה שלהם טוהר. יצרנים אחרים מוכרים קפסולות שמן דגים מצופה אנטריקן, אשר להתמוסס במעיים ולא בבטן או ושט, כדי למנוע גז או אי נוחות אחרת.

מניעה / פתרון

תרופות מסוימות יכולות להפחית תופעות לוואי ריחניות הקשורות שמן דגים. NIH מייעץ למטופלים להקפיא כמוסות שמן דגים ולקחת אותם עם מזון כדי להפחית reflux, גיהוק באשת הנשימה. ה- UMMC מודה כי תוספי שמן דגים עם ציפוי אנטרי עשויים להיות פחות תופעות לוואי לא נעימות מאשר חלופות לא מצופות. התייעץ עם הרופא שלך אם אתה נתקל תופעות לוואי מתמשכות משמן דגים.

אזהרות

שמן דגים רק לעתים רחוקות קשור תופעות לוואי חמורות, אבל זה יהיה זהיר לשאול את הרופא שלך לפני השימוש בו אם יש לך מצב רפואי. NIH מציין כי שמן דגים יכול להחמיר את הסימפטומים של מחלת כבד, הפרעה דו קוטבית, סוכרת HIV / איידס. תוספי שמן דגים עשויים גם לגרום הפרעות קצב לב אצל אנשים עם דפיברילטורים מושתלים. כאמצעי זהירות, תמיד תגיד את ספק הטיפול הראשוני שלך על כל התרופות ותוספי שאתה לוקח.