שומר וסוכרת

שומר הוא נמוך בשומן וקלוריות, ללא כולסטרול גבוה בסיבים תזונתיים. הוא מכיל גם תרכובות שעשויות לעזור לשפר את הבריאות של חולי סוכרת. צמחי ירקות ילידי הים התיכון וחלקים של אסיה, שומר טריים יש גבעולים, עלים בסיס שיכולים לשמש גלם או מבושל בסלטים, מרקים ו-מטוגן. מחקר שחקר את ההשפעה של שומר על סוכרת השתמשו במינונים גבוהים של תרכובות חילוץ ולא צריך להיות משוכפל בבית. אל תנסו לנהל סוכרת עם שומר עד שדיברתם לראשונה עם הרופא שלכם.

במחקר שפורסם בשנת 2008 בכתב העת “מחקר מדעי הצמח”, החוקרים בדקו את ההשפעה של מתן שמן חיוני שומר לעכברים. המדענים דיווחו כי מנה של 250 מיליגרם לקילוגרם של שמן השומר הפחיתה את רמת הסוכר בדם של החולדות. מחקר מאוחר יותר שנכלל בגיליון יוני 2011 של כתב העת המקדוני למדעי הרפואה קבע כי שמן אתרי שומר יכול להוריד את רמות הסוכר בדם של חולדות הנגרמות מסוכרת. מחקר על בני אדם נדרשת לפני שמן השומן יכול להיות מומלץ כטיפול בטוח ויעיל לטיפול בסוכרת.

השומר הוא מקור טוב של ויטמין C נוגד חמצון, עם 1 כוס של ירקות פרוס המכיל 10.4 מיליגרם של חומר מזין, או 11.5 אחוז של אדם מומלץ היומי הכנסה ו כמעט 14 אחוזים של אישה דרישה ליום. צריכה גבוהה של ויטמין C עשויה להוריד את רמת הסוכר בדם ולפזר רמות שומנים בדם של אנשים עם סוכרת מסוג 2, כך דווח ב -2007 במחקר של “Journal Journal of Medical Research”. בטא קרוטן, נוגד חמצון נוסף שנמצא בשומר, קשור גם לירידה ברמות כולסטרול בחולי סוכרת מסוג 2.

האיגוד האמריקאי לסוכרת מייעץ לחולי סוכרת לעקוב אחר דיאטה הכוללת שפע של מזונות עם אינדקס גליקמי נמוך. אלו הם מזונות שיכולים לעזור לשמור על רמות הסוכר בדם יציבה מאז הם לא גורמים לשינויים מהירים ברמת הסוכר בדם. ירקות שאינם נוצרים כמו שומר מכילים אינדקס גליקמי נמוך – מתחת לגיל 55 – ונחשבים לתוספות טובות לתזונה סוכרתית, בעוד שמזון עם אינדקס גליקמי בינוני של 56 עד 69 ופריטים גליקמיים גבוהים עם ציון של 70 ומעלה צריך לאכול פחות.

בכל ארוחה, חולי סוכרת צריך לשאוף למלא לפחות חצי צלחות שלהם עם ירקות מבושל או nonstarchy גלם כמו שומר, אומר ADA. בחר שיטות בישול דל שומן כגון אידוי, צלייה או גריל ולהימנע חמאה לטובת כמות קטנה של שמנים חד בלתי רוויים או כמו שמן זית, קנולה, חמניות או שמן חריע. כדי לשמור על צריכת הנתרן שלך בשליטה, השתמש זרעי שומר יבשים – הן הקרקע כולה – יחד עם עשבי תיבול ותבלינים אחרים במקום מלח או נתרן גבוהה תיבול מתערבב כדי לטעום את האוכל שלך.

השפעה על גלוקוז בדם

יתרונות נוגדי חמצון

אינדקס הגליקמי

הכנסה מומלצת