עושה אומגה 3 ערפל מוח ברור?

האם המוח שלך מרגיש קצת איטי? לכל אחד יש פרקים של “ערפל מוח” – זיכרון לקוי או ריכוז – מעת לעת. הדיאטה שלך עלולה להשפיע על המוח שלך יותר ממה שאתה חושב, אותם מזונות בריאים שגורמים לך להרגיש טוב פיזית גם לעזור למוח לתפקד כראוי. אחד מזין חיוני, אומגה -3, חשוב במיוחד לבריאות המוח.

פוּנקצִיָה

חומצות שומן אומגה -3 הם חומרים מזינים חיוניים שאתה חייב לקבל מן המזון, כי הגוף שלך לא מייצר אותם עצמם. חומצות שומן אלו נוטות להיות מרוכזות מאוד במוח שלכם וחשובות לתפקודים הקוגניטיביים וההתנהגותיים שלכם. אם אתם לא מקבלים מספיק אומגה -3, אתם עשויים לחוות תסמינים כגון עייפות, זיכרון גרוע, מצבי רוח ודיכאון, כל אלה יכולים לגרום לכם להרגיש כאילו יש לכם “ערפל מוחי”.

יתרונות אחרים

קבלת כמות גדולה של חומצות שומן אומגה -3 בתזונה עשויה להפחית את הסיכון למחלות לב, דלקת פרקים, סרטן וניוון כתמי. חומצות שומן אלה יכולים גם להפחית דלקת, מה שהופך אותם מועיל עבור תנאים כגון דלקת מפרקים קיימים או כאבי מחזור. בנוסף לבעיות מוח וזיכרון, עור יבש, בעיות לב ומחזור לא תקין יכולים לנבוע מחסר באומגה -3. זה חשוב במיוחד עבור נשים בהריון כדי לקבל הרבה אומגה -3, כי חוסר העובר יכול לגרום לבעיות ראייה ועצב מאוחר יותר.

מקורות

מקורות מרוכזים ביותר של חומצות שומן אומגה -3 הם דגים שומניים כגון מקרל, פורל האגם, סרדינים, טונה אלבקור, הרינג וסלמון. לאכול מנה של דגים אלה לפחות פעמיים בשבוע עבור צריכת אומגה 3 אופטימלית. מקורות צמחוניים כוללים זרעי פשתן ושמן פשתן, אגוזי מלך, ירקות ירוקים כהים, שעועית כליה ופינטו, סקווש, ברוקולי, כרובית, פפאיה ושמן קנולה, כמו גם משקאות ומוצרי חלב המיוצרים במיוחד עם אומגה -3 DHA. גם לנסות לאזן את היחס בין אומגה -3 ו אומגה -6 חומצות שומן בתזונה. למרות ששניהם חשובים, האמריקאים נוטים לאכול יותר מדי מזונות המכילים אומגה 6, כגון בשר אדום, ולא מספיק מזונות המכילים אומגה -3, מה שעלול להוביל לדלקת. נסו דיאטה בסגנון ים תיכוני, המדגישה דגנים מלאים, תוצרת טרייה, דגים ושמן זית ואינה כוללת הרבה בשר.

אחרים Boosters Brain

אורח חיים בריא הכולל תזונה עשירה אומגה -3 מקדם בריאות המוח, כמו גם בריאות פיזית. קבל מספיק לישון, התעמלות על בסיס קבוע, ולהפוך את הזמן עבור חברים וצחוק. צמצום רמות הלחץ שלך לנקוט צעדים כדי להתמודד עם בעיות עם דיכאון. אכילה יותר פירות, ירקות ופחמימות מורכבות, הגבלת צריכת השומן הרווי שלך ושתיית יין במתינות יכול לעזור כל לתת את המוח שלך דחיפה, כמו גם.