כבד שומני ולבלב

אם אתה מקבל אבחנה של שומן שומני, זה לא בהכרח אומר לך לאכול הרבה מזון שומני, אם כי תזונה גרועה יכולה להיות תורם למצב. בדרך כלל, אם הכבד מאפשר לשומן לעלות, הוא מציין כי אי שם בריקוד עדין של תגובות כימיות כי הוא מערכת העיכול הבריאה שלך, משהו לא טוב, ורופאים מתבוננים יותר ויותר לעתים קרובות כי כבד שומני מחובר לתפקוד הלבלב.

אִבחוּן

מחלת כבד שומנית ללא אלכוהול, או NAFLD, היא אבחנה המוחלת על מחלת כבד בשלב מוקדם, שאינה כוללת שימוש מופרז באלכוהול. שימוש לרעה באלכוהול יכול להוביל למחלת כבד שומנית, וגם במחלות כבד שומניות, שאינן אלכוהוליות ולא אלכוהוליות, המצב הוא הפיך. בדרך כלל אין סימפטומים. NAFLD לא מטופל יכול להוביל להידרדרות נוספת ובסופו של דבר לכשל בכבד. פרוטוקולי הטיפול משתנים בהתאם לסיבה הבסיסית. אבחון בדרך כלל מתרחשת אגב כאשר עבודה בדם מגלה אנזימים בכבד גבוהות.

פחמימות

אבחנות כבד שומני החלו לעלות בסוף המאה ה -20 ותחילת המאה ה -21, כאשר השמנה הגיעה לממדים של מגיפה. דיאטות עשירות בפחמימות מטבוליות בקלות עשויות למלא תפקיד בפיתוח המצב, על פי מחקר “השמנת יתר” של ד”ר דייוויד לודוויג, משנת 2007, Ph.D., et al. סוכרים פשוטים כמה פחמימות כונן ספייק בייצור אינסולין. הלבלב משחרר את האינסולין ישירות לכבד. תגובה זו יוזמת את התהליכים הכימיים הדרושים כדי לאחסן את האנרגיה הנוספת כשומן, והכבד רגיש ביותר לצטברות השומן בגלל הריכוז הגבוה של האינסולין שהוא מקבל מהלבלב.

אינסולין ההתנגדות

הלבלב משחרר כמות מספקת של אינסולין בכל זמן נתון כדי לעכל את המאקרו-מזינים הקיימים. כמה תנאים, כגון תסמונת מטבולית, המאופיינת בשומן בטן עודף, יכולים להפוך את התאים עמידים לאינסולין, ולכן הלבלב חייב לשחרר יותר של הכימי כדי להשלים את המשימה בהישג יד. זה מבול של אינסולין בונה בכבד, מאיץ אחסון שומן ומוביל NAFLD.

לַיֶפֶת

ישנן כמה אינדיקציות מחקרים ראשוניים כי fibrosis בלבלב קשורה למחלת כבד. ניתוח של 1,000 גוויות שערך אדוארד א. וולדמן, ד”ר, שפורסם ב “Journal of American Medical Association”, מצא קשר גבוה בין שני המצבים. ב 222 מקרים של מחלת כבד, כולל כבד שומני, שחמת או שניהם, 156 מהם היו גם פיברוזיס פיברוזיס.