חומרים פעילים בעור

במוצרי טיפוח העור, החומרים הפעילים אחראים על מתן הטבות המוצעות. חומרים פעילים הם בכל סוגי מוצרי טיפוח העור – אפילו בגירסאות טבעיות. חוזקות להשתנות בהתאם אם אתה משתמש over-the-counter או מרשם מוצרים. החומרים הפעילים חיוניים בהפיכת מוצרי טיפוח העור לעבודה, אבל אתה צריך לחפש תופעות לוואי אפשריות.

כיצד קוסמטיקה עבודה

מוצרי טיפוח העור נועדו לסייע לשמור על העור נקי ו hydrated כראוי. ניקוי, טונרים, עפיצות, לחות, מסכות ותיקוני ספוט כל נופלים תחת המטריה של מוצרי טיפוח העור. בהתאם לצרכים האישיים שלך, אתה יכול לבחור אקנה, אנטי אייג’ינג או מוצרי עור יבש. ובכל זאת, מוצר הוא חסר תועלת אם אין לו את החומרים כדי למלא את ההבטחות שלה, זה המקום שבו החומרים הפעילים נכנסים לשחק. מינהל המזון והתרופות האמריקני מגדיר את רוב מוצרי טיפוח העור כקוסמטיקה בגלל המרכיבים שלהם, כמו גם את כוונתם לטהר, לשנות או לייפות את העור.

דוגמאות של חומרים פעילים

הסוגים המדויקים של החומרים הפעילים המשמשים במוצר מבוססים על פונקציית פריט. חומרים נפוצים אקנה הלחימה עשויה לכלול חומצה סליצילית או חמצן בנזואיל. מוצרים אנטי אייג ‘ינג טבעיים עשויים להכיל נוגדי חמצון, כגון ויטמינים C ו- E, כמו גם חומצות אלפא hydroxy כדי להפחית קווים דקים וקמטים. Dimethicone ו petrolatum נמצאים moisturizers מסוימים עמוק כדי ללכד מים בעור ליתר hydrating.

מדדי תיוג מוצרים

ה- FDA דורש מרכיבים לטיפול בעור להיות מתויג עם המרכיב העיקרי ברשימה הראשונה. אתה עשוי למצוא כי מיכלים קוסמטיים רשימה בנפרד החומרים הפעילים ובלתי פעילים. זה נעשה בכוונה כדי לעזור לצרכנים לזהות את החומרים הפעילים. לדוגמה, אם אתם מחפשים מוצר אקנה אבל לא מחבבים חומצה סליצילית, אז תיוג יכול לעזור לך לחסל פריטים הקשורים לטיפול בעור במהירות.

מרשם ללא מרשם חוזק

המרכיבים הפעילים זמינים הן מרשם מעל- the-counter כוח מוצרי טיפוח העור. מרשם העור טיפול פריטים מכילים ריכוזים גבוהים יותר של חומרים פעילים, כדי להיות בטוח כדי לדון את הפרטים עם רופא או רוקח לפני השימוש. לדוגמה, רטינואידים זמינים יותר מ- the-counter מוצרי טיפוח העור, אך retinols מרשם כוח משמשים אקנה חמור. Hydrocortisone זמין מעל לדלפק לגירוי קל, בעוד נוסחאות חזקות יותר עשוי להיות prescribed לטיפול באקזמה. חומרת המצב שלך מכתיב את הכוח של החומרים הפעילים שאתה צריך.

טיפול בתגובות שליליות

האזהרה של שימוש בחומרים פעילים היא הסיכון לתגובות שליליות אפשריות. תרכובות פעילות נוטות יותר להוות סיכונים כאלה, במיוחד אם הן מבוססות על חומרים כימיים. לאחר רשימה של החומרים הפעילים במוצרי טיפוח העור שלך יכול לעזור לך לזהות את האשמים של פריחות, כוורות, שלפוחיות גירוי כללי. אם אתה חושד שמרכיב מסוים גורם לבעיות עור, הפסק את השימוש מיד. תגובות מזעריות סביר להניח לנקות את עצמם בעזרת קרם הידרוקורטיזון להקלה. מיד לטפל בתגובות קשות עם רופא עור.