הזדקנות העור וגמישות

בניגוד המראה המתוח, גמיש העור שלך יש כשאתה צעיר יותר, העור הזדקנות דליל מאבד את האלסטיות שלו. אתה שם לב לסימנים כאשר העור מתחיל לשקוע באזורים כגון הפנים, הצוואר והשדיים. רק כמה שינויים קטנים באורח החיים שלך – וקצת עזרה של קוסמטיקה וטכנולוגיה – יכול לעזור לשמור על גמישות העור שלך.

כוח חלבונים

העור מורכב בעיקר משני חלבונים – קולגן ואלסטין. קולגן נותן עור המבנה שלה, ואלסטין מאפשר לעור שלך למתוח. ככל שאתה מתבגר, הגוף שלך מייצר פחות של חלבונים אלה, והם מתחילים להישבר, מה שמקטין את הגמישות. גורמים חיצוניים ופנימיים כאחד קובעים כיצד העור שלך מזדקן, אומר האקדמיה האמריקנית לדרמטולוגיה (AAD). למרות שאתה לא יכול לעשות הרבה על הגורמים המהותיים כגון האיפור הגנטי שלך, יש לך שליטה על גורמים אחרים שיכולים לגרום לעור שלך לשקוע.

הזדקנות הקשורה לשמש

רק כמות קטנה של חשיפה לשמש מדי יום ללא הגנה בשנה אחרי שנה יכול לגרום הזדקנות מוקדמת, על פי AAD. ההזדקנות הקשורות ל- Sun או הצילום הפותח מעכבת קולגן ומעכבת את הגוף מלהפיק קולגן חדש, מסביר ה- AAD. כאשר זה קורה, העור מאבד את האלסטיות, מפתחת קמטים ומתחיל לשקוע.

חטאי העישון /

עישון קשור למספר בעיות עור, כולל כתמים צהובים, קווי שפתיים ועור דליל. מחקר שפורסם בעיתון “Archives of Dermatology” הראה כי עישון גורם לגיל קיצוני יותר. בכל פעם שאתה מאיר, אתה מעכב סינתזה קולגן והגברת אנזימים הנקראים metalloproteinases מטריקס שיכולים לבזות חלבונים כגון קולגן בעור. החוקרים מצאו כי שינויים אלה התרחשו גם בעור שהיה מוגן מפני השמש.

אבחון התייבשות

העור שלך זקוק לתכולת מים של 10 עד 15 אחוזים כדי להישאר מלא וגמיש, על פי כתב העת של האקדמיה האירופית לדרמטולוגיה וונרולוגיה. כאשר העור שלך מיובש, הוא מתחיל לדלל את והוא יותר בסיכון קמטים ו sagging. התייבשות יכולה להיגרם על ידי שתייה לא מספקת של מים, חשיפה למזג אוויר קשה, שתיית משקאות מייבשים רבים מדי כמו אלכוהול או מחלה.

טיפול טיפים

שינויים פשוטים באורח החיים שאתה יכול לעשות עוזר לשמור על גמישות העור כפי שהוא הגילאים. תרגול הגנה מפני השמש כהלכה, כגון קרישת קרם הגנה רחב היקף עם SPF 30 והימנעות מהשמש בין השעות 10:00 ל -4. יהיה למזער נזק לעור. שתו יותר נוזלים – כולל מיצים עשירים בוויטמין C, המסייעים בבניית קולגן – והשתמשו בחומרי לחות כדי לשמור על העור שלכם: כמה קרמים בעור עם חומצה אלפא-ליפואית, אנזים Q10 (CoQ10) וסלניום יכולים להחליף נוגדי חמצון תרכובות כי הם איבדו מן העור דרך חשיפה לשמש או עישון, על פי אוניברסיטת מרילנד המרכז הרפואי (UMMC). אם אפשרויות אלה לא לשפר את המראה של העור שלך, ייתכן שיהיה עליך לשקול אפשרויות כגון radiofrequency או לייזר resurfacing.