האם שתיית אלכוהול להאט את חילוף החומרים שלך?

אם אתה כמו אנשים רבים ברחבי העולם, בועט את הרגליים למעלה עם כוס יין בסוף היום הוא איך אתה מושך את הלחץ של היום. במתינות, אלכוהול הוכח יש כמה השפעות בריאותיות חיוביות, כולל מעט יותר – לא מפחית – את חילוף החומרים שלך. עם זאת, אלכוהול עדיין גבוה בקלוריות ומציע כמה חומרים מזינים. שתיית יותר מדי יכול לנטרל כל השפעות בריאותיות חיוביות שלה ולהפוך אותו קשה יותר לך לרדת במשקל. דון הרגלי השתייה שלך עם הרופא שלך כדי להיות בטוח שאתה לא overdoing זה.

הגוף שלך לא יכול לאחסן אלכוהול כפי שהוא עושה שומן או carbs. מטבוליזם אלכוהול הוא תהליך מורכב הדורש את הגוף לחמצן אתנול כדי acetaldehyde אז חומצה אצטית, אשר לאחר מכן פנה CO2 ומים באמצעות תהליך הנקרא מחזור חומצת לימון. הגוף שלך צריך לעבוד קצת יותר קשה במהלך תהליך זה, ולכן מטבוליזם של אלכוהול עשוי לעודד את הגוף לשרוף יותר קלוריות, ולא להאט את חילוף החומרים. מחקר שפורסם ב – American Journal of Clinical Nutrition בינואר 2003 השווה את הוצאות האנרגיה הנגרמות על ידי ארבע ארוחות שונות עשירות בפחמימות, בשומן, בחלבון או באלכוהול. החוקרים מצאו כי ארוחה עשירה באלכוהול העלתה תרמוגנזה המושרה על-ידי דיאטה – הקלוריות שנשרפו על ידי עיכול ומטבוליזציה של מזון – ב -27%, החלבון, שהביא לגידול של 17% בתרמוגנזה.

צריכת אלכוהול מתונה נחשבת בדרך כלל למשקה אחד ביום לנשים ושתי משקאות ביום לגברים. משקה אחד רגיל הוא 5 אונקיות של יין, 12 אונקיות של בירה או 1.5 אונקיות של רוחות. שתיית אלכוהול בסכום זה לא סביר להפריע לירידה במשקל, כל עוד זה בשילוב עם דיאטה מופחת קלוריות. במחקר שפורסם בעיתון הבינלאומי להשמנת יתר באוגוסט 2004, אנשים הסובלים מהשמנת יתר ומבוגרים שמנים חולקו לשתי קבוצות. קבוצה אחת אכלה דיאטה מופחתת קלוריות עם 10 אחוז קלוריות ממיץ ענבים, והקבוצה השנייה אכלה את אותה דיאטה מופחתת קלוריות, אבל יש 10 אחוזים קלוריות מהיין הלבן. בסוף המחקר, שתי הקבוצות איבדו כמויות משמעותיות של משקל, כאשר קבוצת היין הלבן איבדה מעט יותר מקבוצת מיץ הענבים.

מדד מסת הגוף הוא מדד של שומן הגוף שלך מבוסס על המשקל והגובה. BMI רגיל הוא 18.5 עד 24.9, BMI של 25 עד 29.9 מציין עודף משקל, בעוד BMI מעל 30 מציין השמנת יתר. החוקרים ניתחו שש שנים של נתונים על יותר מ -8,000 מרואיינים מהסקר השלישי לבריאות ובריאות התזונה כדי להעריך את השפעת צריכת האלכוהול על BMI. לאחר חישוב BMI של כל המשיבים, החוקרים גילו כי אלו ששתו אלכוהול באופן בינוני היו בסיכון נמוך יותר להשמין מאשר אלו שלא שתו כלל. התוצאות פורסמו ב BMC Public Health בדצמבר 2005.

מלבד דחיפה מטבולית קלה כי אלכוהול עשוי לספק את הממצאים עולה כי צריכת אלכוהול מתונה יכול לעזור לך לשלוט על המשקל שלך, מחקר ברור כי שתייה מוגזמת יגרום לך לעלות במשקל. ממצאי ניתוח בריאות הציבור של BMC בדצמבר 2005 הראו כי אנשים עם ארבע או יותר משקאות ביום, יחד עם שותי שתייה – מי שלא שותים מדי יום, אך שותים בכבדות באירועים רגילים – היו בסיכון גבוה יותר להשמנת יתר . אם בקרת המשקל היא המטרה שלך, מתינות היא המפתח.

השפעות מטבוליות של אלכוהול

מתון צריכת אלכוהול וירידה במשקל

צריכת אלכוהול מתונה BMI

שתיית יותר מדי דוכנים הרזיה