ענבים שחורים לעומת ענבים אדומים

ענבים שמקורם במרכז אסיה וים התיכון. הם גדלים על גפן וודי באשכולות גדולים. באים ירוק, כחול, אדום, שחור זנים זהובים, הנפוץ ביותר להיות אדום. כל ענבי העור כהה מכילים נוגדי חמצון מועילים לבריאות שלך.

לענבים האדומים יש מספר יתרונות בריאותיים, בעיקר משום שהם עשירים בפלבנואידים – הכימיקלים המעניקים לענבים את צבעם האדום. שני הפלבנואידים העיקריים בפרי זה הם quercetin ו רזברטרול. רזברטרול, הידוע בהשפעותיו האנטי-דלקתיות, הופך אותו למועיל עבור דלקת פרקים ומחלות לב. זה גם עוזר להפחית את הסיכון לסרטן. Quercetin הוא נוגד חמצון רב עוצמה שיכול להילחם רדיקלים חופשיים, הגנה על הגוף מפני מחלות וצמצום ההשפעות של ההזדקנות. זה גם antihistamine, כך שזה יכול לעזור להפחית את הסימפטומים של אלרגיות עונתיות.

כמו אונס אדום, ענבים שחורים מכילים ויטמינים C, B-1 ו- B-6. ענבים שחורים מכילים גם quercetin ו resveratrol. אז הם טובים באותה מידה להורדת הכולסטרול והפחתת הסיכון למחלות לב. הם מכילים גם חומרים הידועים בשם חומצות פנוליות. על פי מחקר שנערך בשנת 2008 על ידי ש. Huang et al. שפורסם בתזונה מולקולרית ומחקר מזון, חומצות פנוליות יכול להגן על תאים נוירופתיה סוכרתית. זהו סיבוך של סוכרת, שבה רמות גבוהות של סוכר בדם פוגעות בעצבים.

שני ענבים שחורים ואדומים מכילים רזברטרול. כי זה בעור הענבים, ענבים בצבע כהה מכילים ריכוז גבוה יותר מאשר ירוק. Resveratrol עשוי לעזור להפחית את הסיכון לסרטן הערמונית, להגביר את המערכת החיסונית ולהפחית את ההשפעות של דלקת. מאכלים אחרים המכילים רזברטרול כוללים חמוציות, אוכמניות ובוטנים. אתה יכול גם להשיג resveratrol כתוספת.

ד”ר מרתה גרוגן, MD, מסבירה שאכילת ענבים שלמים, במיוחד הזנים האדומים או השחורים, יכולה גם היא ליהנות מהיתרונות כמו שתיית מיץ או יין, בתוספת התוספת של הסיבים מהפירות. אם תבחר לקבל רזברטרול שלך מן היין האדום, זכור לשתות במתינות. לדברי ד”ר גרוגן, משמעות הדבר היא לא יותר מכוס אחת ביום לנשים ולא יותר משתי כוסות ביום לגברים.

ענבים אדומים

ענבים שחורים

רזברטרול

ענבים מול יין