עיגולים שחורים מתחת לעיניים עם בליטות לבנות קטנות

אם יש לך עיגולים כהים יחד עם בליטות לבנות זעירים שנוצרים מתחת לעיניים שלך, יש לך שני תנאים שונים, כי יותר סביר להניח שאינם קשורים זה לזה. אותם בליטות לבנות זעירות הן כנראה מיליה, ציסטות זעירות שנוצרות כאשר תאי העור המתים נלכדים בכיסים בבסיס זקיק השיער או בלוטת הזיעה. הם שכיחים בתינוקות – מחצית מהתינוקות מפתחים אותם על פי MayoClinic.com – אך גם מבוגרים יכולים לקבל אותם. יש אנשים שגם לפתח עיגולים כהים מתחת לעיניים שלהם. שני תנאים אלה בדרך כלל יש סיבות נפרדות תצטרך לטפל בהם בנפרד.

מיליה

מיליה הם כאבים ובלתי מזיקים. הם מתרחשים בכל הגילאים בשני המינים. על תינוקות, הם בדרך כלל טופס על האף, הסנטר או הלחיים. במבוגרים הם נוטים להיווצר על הלחיים ומתחת לעיניים, אבל הם יכולים להופיע גם במקומות אחרים. הם נוטים ללכת לבד לאחר כמה חודשים.

טיפול מיליה

טיפול רפואי לא מומלץ לתינוקות, על פי MayoClinic.com. שטפו את פני ילדכם בעדינות במים וייבשו אותה. אין להשתמש בקרמים, בשמנים או במשחות תרופתיות על התינוק או הילד: אם אתה מבוגר עם מיליה כרונית, אתה עלול להיות מודאג לגבי המראה שלך. נסה להשתמש exfoliator מתון, מעל לדלפק כי הוא בטוח לשימוש ליד העיניים. אם לאחר מספר שבועות המיליה שלך לא לשפר, להתייעץ עם רופא עור. רופא העור שלך עשוי להשתמש קליפה כימית, מיקרו dermabrasion או טכניקה לייזר לטיפול מיליה. בדרך כלל, רופאי עור לנקב כל הליום ולהסיר את פסולת עם מחלץ נקבובית מחובר. אין לנסות את הטיפולים האלה בבית או לגרום לצלקות. קרמים רטינואידים מקומיים, קרמים וג’לים – תרופות שמקורם בוויטמין A – עשויים להיות גם מועילים בטיפול ומניעה של המיליה.

מעגל כהה גורם

עיגולים כהים יש סיבות שונות. אלרגיות וגודש יכולים בדרך כלל לגרום עיגולים כהים, כמו אטופיק דרמטיטיס, הידוע גם אקזמה. בחירות בסגנון חיים כגון שימוש כרוני באלכוהול, שינה גרועה, מתח ועישון יכולים לגרום למעגלים מתחת לעיניים. אי סדירות פיגמנט, דילול העור, וחשיפה לשמש גם יכול לתרום עיגולים כהים מתחת לעיניים. תכונות אנטומיות כגון מצח גדול או מצח יכול ליצור את הרושם של עיגולים כהים וכמה אנשים פשוט ירשו נטייה לקבל פיגמנט עור כהה מתחת לעיניים.

טיפול מעגל כהה

הטיפול בבחירה תלוי בסיבת המעגלים הכהים. אם גודש או אלרגיות גורמים למעגלים, הטיפול במצב הבסיסי אמור לשפר את העיגולים השחורים. אקזמה היא מצב עור מסומן על ידי אדמומיות, גירוד, נפיחות של העור ודלקת. גירוי בעור, אלרגנים ומתחים עלולים לגרום להתפרצויות. אקזמה יכולה ליצור את המראה של עיגולים כהים כאשר הוא משפיע על האזור מתחת לעיניים, ושפשוף מתחת לעין יכול להחמיר את המצב. אם מעגלים כהים נובעים הרגלי חיים, אז שיפור השינה, הפחתת צריכת אלכוהול, ניהול מתח עצירת עישון יכול לשפר את עיגולים כהים שלך. ניתוח לייזר כדי להבהיר את העור מתחת לעיניים יכול להיות מועיל כאשר עיגולים כהים להתרחש בגלל אי ​​סדירות של פיגמנט העור. לא משנה מה הסיבה של עיגולים כהים, אתה יכול להשתמש קוסמטיקה להבהיר את העור מתחת לעיניים.

מעגלים כהים ומיליה

הנסיבות האחדות שעשויות לקשר בין עיגולים כהים ומיליה הן כאשר אתה משתמש באיפור שמנוני או עשיר כדי להבהיר את העור מתחת לעין. אם אתה נוטה למיליה, הימנע משימוש באיפור שמנוני, צללי עיניים שמנת, קרמי עיניים כבדים ומסיר איפור שמן. השתמש במוצרים שאינם noncomedogenic, כלומר הם לא לחסום את הנקבוביות, והם ללא שמן.