זרעי שומר תופעות לוואי

השומר נותן טעם מסוג ליקוריץ למזונות, והוא משמש לעיתים גם בתרופות צמחיות לסיוע לעיכול ולמזעור תסמיני המעי הגס. בדוק עם הרופא שלך לפני אכילת כמויות גדולות של זרעים שומר, עם זאת, כי זה לא יכול להיות בטוח לכולם.

תופעות לוואי

שומר עשוי להפוך את העור רגיש יותר לשמש, דבר שעלול לגרום להרעלת השמש במקרים מסוימים. זה יכול גם לגרום לתגובות עור, ונערות צעירות אשר השתמשו בשומר עשוי להיות סביר יותר לפתח שדיים בטרם עת, על פי Drugs.com. בחר זרעי שומר במקום שמן שומר כי השמן לפעמים גורם להתקפים והזיות.

אינטראקציות תרופות

שומר עשוי לקיים אינטראקציה עם תרופות מסוימות, למנוע מהם להיות metabolized כראוי. ניו יורק אוניברסיטת Langone מרכז רפואי ממליץ על לקיחת ciprofloxacin ותרופות fluoroquinolone אחרים לפחות שעתיים לפני או אחרי שומר או, רצוי, הימנעות שומר לחלוטין אם אתה משתמש באחד אנטיביוטיקה אלה. הסיבה לכך היא כי לא ברור אם זמן המאפשר בין נטילת חומרים אלה יבטל את התגובה.

פוטנציאל התוויות

הבטיחות של שימוש בשומר לילדים צעירים ואנשים עם מחלת כליות או כבד לא נקבע בבירור. נשים בהריון צריך להימנע שומר, אשר עלול להביא על הווסת ולגרום הפלה. למרות כמה אמהות מניקות להשתמש בשומר במאמץ להגדיל את זרימת החלב, לא ברור אם זה בטוח או יעיל.

דאגות אסטרולה

שומר מכיל חומר הנקרא אסטרולה, אשר מקושר לגידולים במחקרי בעלי חיים. זה לא אומר בהכרח שומר אינו בטוח עבור אנשים, לעומת זאת, כי הוא מכיל חומרים רבים אחרים שעלולים להתמודד עם האפקט, על פי מאמר שפורסם ב “ראיות מבוססות משלים ו רפואה אלטרנטיבית” בשנת 2012. מחקר נוסף נדרש לקבוע אם זרעי שומר המשמשים במינון צמחים טיפוסי צמחים למעשה להגדיל את הסיכון לסרטן אצל אנשים.