האם יש מדידות אידיאליות עבור אישה אתלטית על ידי משקל הגוף וגודל?

באולימפיאדת לונדון 2012, משקולת המשקל האמריקאית, הוללי מנגולד, שקלה ב -346 פאונד, וביקרה בפומבי על היותה שמנה. כמה ספורטאיות אולימפיסטיות, כמו המתחרה הבריטית הבריטית ג’סיקה אניס והשחיטה האוסטרלית ליזל ג’ונס, סבלו מביקורת דומה וחזרו למבקריהן, על פי מאמרה של בלינדה גולדסמית, “Fat? אנחנו בכושר. להתגבר על זה, אומרים נשים ספורטאים “על רויטרס. עבור ספורטאיות רבות, שריר צפוף יותר עבור ביצועים טובים יותר חשוב מאשר המראה.

מדד מסת הגוף

כלי ההקרנה הסטנדרטי למסת הגוף ידוע כמדד מסת הגוף, אשר מעריך את גובה האתלט ביחס למשקלה. כדי לחשב את ה- BMI, הנוסחה היא: משקל (lb.) / גובה (in.) פעמים בריבוע 703. עבור אישה ממוצעת, BMI נורמלי נע בין 18.5 ל 24.9, על פי “סקר של פציעות ספורט אתלטיקה תרגיל” על ידי לינדה גאזילו דיאז. עבור אתלט, כלי זה יכול להיות מאוד לא מדויק, אם לא מטעה. בגלל BMI אינו מבחין בין שריר ושומן, ספורטאי שרירי מאוד עשוי להיות BMI של 30, אשר נחשב שמן מאד.

אחוז שומן בגוף

ישנם שני סוגים עיקריים של שומן הגוף: חיוני ואחסון. נמצא מוח העצם, איברים ורקמת העצבים, שומן חיוני מסייע לגוף לתפקד כראוי. שומן אחסון מספק מקור אנרגיה כאשר אתה דורש יותר אנרגיה ממה שאתה צריך. עבור האישה הממוצעת, השומן החיוני הוא 12% ממסת הגוף, על פי “תזונה ספורטיבית” מאת אסקר ג’וקנדרופ ומייקל גליסון. סה”כ שומן הגוף – שומן חיוני בתוספת שומן אחסון – צריך לנוע בין 25 ל 31% עבור האישה הממוצע. לשם השוואה, שומן הגוף של אישה אתלט צריך בדרך כלל נע בין 14 ל 20 אחוזים, על פי דיאז.

מחקר על ספורטאים קולגייט

במחקר שנערך ב -2014 שפורסם ב “Journal of Strength & Strength Research”, חוקרים מאוניברסיטת טקסס באוסטין למדו את ההשפעה של האתלטיקה במכללה על הרכב הגוף של 200 ספורטאיות של חטיבת I. ספורטאים אלה היו מעורבים באחד מחמשת הספורט – שחייה, מסלול, כדורסל, כדורעף וכדורגל. החוקרים השתמשו בטכנולוגיית DXA כדי לאמוד את הרכב הגוף, ואת המסה הכוללת הנמדדת, מסת הגוף, גובה הגוף וגוף השומן ואחוז. אחוז השומן הממוצע של קבוצת המחקר היה כ -22%, או 8% נמוך יותר מאשר נשים פעילה באוניברסיטה. עם זאת, הספורטאים הנשים ועמיתיהם הבלתי פעילים היו בעלי ממוצע BMI ממוצע.

סוגים שונים של ספורט וגוף

בהתאם לספורט, מסת הגוף ואת אחוז השומן בגוף של אתלט נקבה יכול להשתנות במידה רבה. בעוד שמתעמלים ורצים למרתון צריכים להיות רזים, הם חייבים להיות בעלי יחס כוח-משקל גבוה, על פי ג’וקנדרופ וגליסון. מפתחי הגוף לבנות מסת שרירים לעלות במשקל, אבל לשמור על אחוז השומן בגוף שלהם למינימום. נכון לעכשיו, אחוזי השומן בגוף הנחשבים אידיאליים לספורטאיות לא הוקמו. עם זאת, Jeukendrup ו Gleeson יש לשים את טווחי כללי עבור מגוון רחב של ספורט. לדוגמה, אחוז שומן הגוף של שחקני הכדורסל הנשי יכול לנוע בין 20 ל 27 אחוז. לעומת זאת, אחוז השומן בגוף של טריאתלטים נקבה יכול לטבול נמוך כמו 10 אחוזים.