האם אתה מרגיש קר לא לאכול מספיק קלוריות?

אם תוכנית אכילה שלך עוזב אותך קר, אתה לא יכול להיות מקבל מספיק קלוריות בתזונה. טמפרטורת גוף נמוכה היא רק אחת ההשלכות הרבות של צריכת קלוריות נמוכה מאוד. בעקבות דיאטות מגבילות כאלה יכולים להשפיע על חילוף החומרים שלך ולגרום בעיות רפואיות רציניות. זה גם מקפח את הגוף של ויטמינים ומינרלים חשובים הדרושים כדי לשמור על תפקוד הגוף שלך. שוחח עם רופא או עם איש מקצוע רפואי אחר אם אתה חווה תוצאות כאלה.

דיאטות קלוריות נמוכות מאוד

דיאטות קלוריות נמוכות מאוד מומלצות לעיתים לירידה במשקל במקרים של השמנת יתר חולנית. דיאטות אלה צריך להיות רק תחת פיקוח רפואי. למרות VLCDs יעילים על לאבד כמות משמעותית של משקל בשלבים המוקדמים, את ההשלכות האפשריות של צריכת קלוריות נמוכה כאלה לעשות אותם מסוכנים. בעקבות דיאטה כזו יכול לגרום אי סובלנות קר, עייפות, נשירת שיער ופיתוח אבן מרה, על פי ד”ר דרום פלורידה של ד”ר רוברט קמפבל.

הפרעות אכילה

הגבלה חמורה של צריכת הקלוריות שלך עשוי להיות סימן להפרעת אכילה, במיוחד אם אתה שקוע עם המראה שלך ואת המשקל, או מרגיש אשמה יתר על המידה כאשר אתה מרגיש שאתה אכל יותר מדי. תחושת הקור היא סימפטום נפוץ של הפרעות אכילה. חוסר צריכת קלוריות ותזונה משפיע על יכולת הגוף לבצע תפקודים נורמליים, כגון שמירה על טמפרטורת הגוף. הפרעות אכילה משפיעות על חילוף החומרים שלך, שהיא הדרך הגוף שלך שובר מזון לשימוש בגוף. קבלת מספיק קלוריות הוא חיוני כדי לשמור על פעולות גופניות חשובות, כולל נשימה, הולך.

סיבוכים

הגבלת קלוריות חמורה עלולה להוביל לירידה בלחץ הדם, או לחץ דם נמוך. זה יכול לגרום לעור קר או דבק. לחץ דם נמוך גם גורם סחרחורת מעמיד אותך בסיכון התעלפות. אתה עלול לסבול גם נזק מוחי או מוחי אם לחץ הדם שלך הוא נמוך מאוד. בעקבות דיאטה מגבילה מאוד עלול לגרום לעור יבש, דלקת כיס המרה וסת לא סדירה גם כן. אתה גם בסיכון לפתח אנמיה, מצב שבו כדוריות הדם האדומות שלך לא יכול לספק מספיק חמצן לתאי הגוף שלך ואיברים. תחושת הקור היא סימן קלאסי לאנמיה.

שורה תחתונה

הפחתת הצריכה הקלורית שלך היא לא דרך בריאה לאבד ולשמור על משקל. ד”ר קמפבל מציין כי בעוד VLCDs יעילים בהתחלה, חולים רבים להחזיר את המשקל. בנוסף, צריכת קלוריות נמוכה מאטה את היכולת של הגוף לשרוף קלוריות, מה שהופך את הירידה במשקל עוד יותר קשה. אם אתם סובלים מעודף משקל, הרופא או דיאטנית רשומים יכולים לעזור לכם לפתח גישה בריאה לירידה במשקל. שוחח עם איש מקצוע אם אתה נאבק עם דימוי גוף או יש סימנים של הפרעת אכילה. תחושת קור תמיד היא סימן לבעיה בריאותית.