דיאטה למחלת חשימוטו

אם בלוטת התריס שלך היא underactive, יש סיכוי טוב יש לך Hashimoto המחלה. הפרעה זו היא הגורם השכיח ביותר עבור תת פעילות בלוטת התריס (hypothyroidism) מתחת לארה”ב, על פי המכון הלאומי לסוכרת ומחלות עיכול וכליות. זוהי מחלה אוטואימונית שבה המערכת החיסונית שלך תוקפת את התאים המייצרים הורמונים בבלוטת התריס, וגורמת לדלקת והרס. עמוד התווך של הטיפול במחלת האשימוטו הוא כדורי הורמון בלוטת התריס. למרות שלא מומלץ דיאטה ספציפית למחלת השימוטו, צריכה מופרזת של יוד ומזונות אחרים עשויים להשפיע על מצב זה. מצבים רפואיים מסוימים שיכולים להתקיים יחד עם מחלת השימוטו עשויים גם לדרוש שינויים תזונתיים ספציפיים.

יוד הוא מינרל בלוטת התריס שלך דורש לעשות הורמון בלוטת התריס. הוא הוסיף מלח בארצות הברית ומדינות רבות אחרות, והוא נמצא גם באופן טבעי מזונות עשירים ביוד כגון אצות ים אחרים, פירות ים, מוצרי חלב, דגנים וביצים. חסר יוד הוא הגורם הנפוץ ביותר של בלוטת התריס באזורים מפותחים של העולם. מאידך גיסא, צריכת היוד המוגברת עלולה להוביל לחולי בלוטת התריס של האשימוטו אצל אנשים מסוימים, על פי מאמר שפורסם בגיליון דצמבר 2013 של “הורמונים”. למרות שהשימוש ביוד מופרז אצל אנשים שכבר יש להם מחלת השימוטו לא הוקם, צריכת תזונה נורמלית של יוד הוא כנראה הטוב ביותר, ותוספי יוד צריך לשמש רק אם נקבע על ידי הרופא שלך.

סלניום הוא עוד מינרל הדרוש לייצור הורמון בלוטת התריס, וחומר מזין זה עשוי לסייע בהגנה על תאי בלוטת התריס מפני פגיעה במולקולות הרדיקלים החופשיים. זה זמין כמו תוספי והוא נמצא במאכלי ים, בשרים מסוימים, עופות, אגוזים ברזיל, דגנים, ביצים ומוצרי חלב. ההשפעות של מזונות עשירים בסלניום בחשימוטו לא נחקרו כראוי. במארס 2014 “סקירה אירופית של בלוטת התריס” מחקרים קודמים מצאו כי תוספי סלניום לבד או בשילוב עם תרופות ירד בלוטת התריס רמות בלוטת התריס – מדד של התגובה החיסונית נגד בלוטת התריס – אצל אנשים עם המחלה. עם זאת, החוקרים הגיעו למסקנה שאין מספיק ראיות מדעיות להמליץ ​​על שימוש בתוספי סלניום, והם הדגישו כי יש צורך במחקר נוסף כדי להבין כיצד סלניום עשוי להשפיע על הסימפטומים ועל הטיפול במחלת השימוטו.

כאשר ירקות cruciferous כגון כרוב, בוק צ’וי, ברוקולי או ניצנים ניצנים נשברים על ידי הגוף, חומר מיוצר זה יכול להפחית את ספיגת יוד על ידי בלוטת התריס – שעלול להוביל היפותירואידיזם. חומר כימי טבעי בסויה עשוי גם להפחית את ייצור הורמון בלוטת התריס. עבור שני סוגי המזונות, השפעות אלו נצפו בעיקר במחקרים בבעלי חיים. לא היו כמעט דיווחים על בני אדם של בלוטת התריס נגרמת על ידי אכילת ירקות cruciferous. מחקרים על צריכת סויה אצל אנשים עם תפקוד תקין של בלוטת התריס דיווחו על עלייה בהורמון בלוטת התריס, על פי מאמר שפורסם בשנת 2014 ב”טיפול אלטרנטיבי בבריאות וברפואה “. שים לב, בישול או תסיסה של ירקות ומוצרי סויה אלה מפחיתים או מונעים השפעות מזיקות. שמירה על צריכה נאותה של יוד עשויה גם להגביל את ההשפעות השליליות של סויה. ירקות קרועים וסויה מכילים שפע של חומרים מזינים ולספק יתרונות בריאותיים רבים, ובאופן כללי, צריכה להיות צריכה מתונה. אם יש לך מחלה Hashimoto, לדבר עם הרופא שלך על מזונות אלה.

אנשים הסובלים ממחלת האשימוטו נוטים יותר מאלו שלא סובלים מהמחלה להפרעות אוטואימוניות אחרות, כולל מחלת צליאק, אנמיה מזיקה וסוכרת מסוג 1. מחלת הצליאק דורשת הימנעות של גלוטן, הנמצאת במזונות ובמרכיבים המכילים חיטה, שעורה ושיפון. אנמיה ממאירה תגרום למחסור בוויטמין B12. הוא מטופל עם תוספי מזון עשירים ויטמין B12 כגון בשר, דגים, עופות, ביצים ומוצרי חלב. מחלת השימוטו מגבירה גם את הסבירות לחוסר בוויטמין D, אשר נמצא ב -92% מהאנשים עם מחלת השימוטו במחקר שפורסם בגיליון אוגוסט 2011 של “בלוטת התריס”. הגדלת החשיפה לשמש והוספת ויטמין D לתוספי ויטמין D או עשירים בוויטמין D מזונות כמו דגים שומניים, מוצרי חלב, ביצים ופטריות הן דרכים להעלות את ויטמין D לרמות נורמליות.

מחקר נוסף נדרש כדי לברר אילו מזונות עלולים להפריע לתפקוד בלוטת התריס אם יש לך מחלה Hashimoto. אם יש לך מצב זה, להתייעץ עם הרופא שלך לפני נטילת כל תוספי תזונה או לפני ביצוע שינויים משמעותיים בתזונה. בשיתוף עם הרופא שלך, דיאטנית יכולה לעזור ליצור תוכנית דיאטה המתאימה לצרכים הספציפיים שלך. בנוסף להשפעה הפוטנציאלית של גורמים תזונתיים על תפקוד בלוטת התריס, כמה מזונות ותוספי מזון יכולים לקיים אינטראקציה עם תרופות להורדת בלוטת התריס. מוצרי סויה, קפה, סיבים, סידן וכרום picolinate עשויים להפחית כל ספיגה של תרופה זו. שוחחו עם הרופא שלכם אם אתם צורכים את הפריטים הללו, מכיוון שהרופא שלכם עשוי להמליץ ​​על הגדלת המינון של תרופות הורמון בלוטת התריס, או לא לצרוך פריטים אלה בעת ובעונה אחת עם התרופה, נבדקו על ידי: קיי פק, MPH, RD

יוֹד

סֵלֶנִיוּם

ירקות מצליבים וסויה

דיאט למחלות הדדיות

אזהרות ואמצעי זהירות