דיאטה להשתנה תכופה

השתנה תכופה יכולה להתרחש בשל סיבות רבות ושונות. אתה יכול לחוות השתנה תכופה בשל בריחת שתן, זיהום שלפוחית ​​השתן או דלקת שלפוחית ​​השתן, מצב של דלקת בשלפוחית ​​השתן. שינויים תזונתיים מסוימים עשויים לעזור להפחית את השתנה תכופים שלך, אבל עליך להתייעץ עם הרופא שלך לטפל במצב הבסיסי להעריך את הבטיחות של דיאטה מסוימת.

לְהוֹסִיף

אחד הסוגים החשובים ביותר של מזונות אתה יכול להוסיף לתזונה שלך תכופות השתנה היא סיבים, MayoClinic.com אומר. אכילת סיבים יותר יכולה למנוע עצירות, אשר לעיתים קרובות מלווה השתנה תכופה ובריחת שתן. בנוסף סיבים, אתה יכול להוסיף יותר מזונות נוגדי חמצון כמו עגבניות, סקווש ודובדבנים לתזונה שלך, מייעצת אוניברסיטת מרילנד המרכז הרפואי. אוכמניות חמוציות יכול לסייע במניעת זיהומים בדרכי השתן על ידי חסימת חיידקים בשלפוחית ​​השתן שלך. כמו כן, להוסיף מזונות עשירים יותר מגנזיום, נמוך סידן כמו אורז חום, שעורה, בננות ותפוחי אדמה לתזונה שלך כדי לסייע בהפחתת שתן תכופים.

לְהִמָנַע

אם אתם סובלים מהשתנה תכופה, אתם עשויים למנוע ממתיקים מלאכותיים, מזונות חומציים ומשקאות מוגזים, אומר המרכז הרפואי של אוניברסיטת פיטסבורג. קפה ומשקאות המכילים קפאין אחרים יכולים להחמיר את ההשתנה התכופה שלך גם כן, מציין המרכז הרפואי של אוניברסיטת מרילנד. הקפאין בשוקולד הוא גם גורם לגירוי בדרכי השתן. מזונות מסוימים יכולים לעורר השתנה תכופה, אלה כוללים מזון המכיל אוקסלט כמו סובין חיטה, שעועית, תותים, תרד, ריבס, אגוזים, תה שחור סלק. בנוסף, כדאי להימנע בשרים אדומים, כמו גם חומצות שומן טראנס מאפיית מסחר ומאכלים מטוגנים או מעובדים. אחרים irritants שלפוחית ​​השתן עשויים לכלול פירות הדר, מזון חריף, חומץ ו fermented מזון.

מפתח חומרים מזינים

בנוסף לשנות את הדיאטה, אתה יכול לשקול לקחת ספקים מסוימים כדי לסייע בטיפול תכופים השתנה. קח תוספת סיבים כדי למנוע עצירות, גורם סיכון להשתנה תכופה, אומר MayoClinic.com. כדי לתמוך בשלפוחית ​​השתן שלך, אתה עלול לקחת תוספי חומצה אצטית- L- קרניטין, חומצות שומן אומגה -3 כמו שמן דגים, L- תיאנין, ויטמין D, ציטרט מגנזיום, סידן ציטראט או פרוביוטיקה כמו Lactobacillus acidophilus, מציין המרכז הרפואי של אוניברסיטת מרילנד . שוחח עם הרופא שלך לפני נטילת כל תוספי כדי להקל על הטלת שתן תכופה.

שיקולים

למרות שאתה עלול להתפתות להפחית את צריכת נוזלים כדי להקל על הטלת שתן תכופה, אתה לא צריך להגביל את צריכת המים שלך. פעולה זו עלולה לגרום להתייבשות, אז אתה צריך לשאוף לשתות שש עד שמונה כוסות מים מסוננים כל יום, ממליץ על אוניברסיטת מרילנד המרכז הרפואי. אתה יכול, עם זאת, לבצע שינויים באורח החיים אחרים כדי לסייע בהפחתת שתן תכופים. אתה יכול לנסות הכשרה שלפוחית ​​השתן, אשר כוללת השתנה רק בזמנים מתוזמנים, אומר המרכז הרפואי של אוניברסיטת פיטסבורג. ביצוע תרגילי קגל, הפסקת עישון ושמירה על משקל גוף בריא יכולים להפחית את ההשתנה תכופות, הערות MayoClinic.com. אם אתה יכול, תרגיל מתון במשך 30 דקות בכל יום, כחמישה ימים בכל שבוע. פעילות גופנית סדירה יכולה למעשה למנוע בריחת שתן גם כן.

אַזהָרָה

זכור כי ישנם גורמים שונים רבים של שתן תכופים, אז אתה חייב לראות את הרופא עבור אבחנה נכונה והמלצות הטיפול. אין להסתמך על שינויים תזונתיים בלבד לטיפול בשתן תכופה, מזהיר MayoClinic.com. הרופא שלך עשוי לרשום תרופות או טיפולים מסוימים עבור שתן תכופים שלך, בהתאם הגורם המדויק, מציין המרכז הרפואי של אוניברסיטת מרילנד. עבוד עם רופא מקצועי או דיאטנית רשום בזמן שאתה עושה שינויים משמעותיים לתזונה היומית שלך.