תרופות תזונתיים עבור חסר צ ‘י טחול

ברפואה הסינית, צ’י הטחול מתייחס לאנרגיית החיים הקשורה לרשת הטחול. מתרגלי הרפואה הסינית אינם חושבים רק על איבר הבטן שהרפואה המערבית מכנה את הטחול. רשת הטחול היא שם טוב יותר עבור האיבר ברפואה הסינית משום שהיא נוגעת לזרימת האנרגיה בגוף ולתהליך העיכול כולו. חוסר צ’י אומר שאין מספיק צ’י הזורם לטחול, מה שמוביל ליכולת לקויה של הגוף לייצר צ’י מן המזון. שינוי התזונה שלך עשוי לעזור, אבל תמיד לדון בשינויים תזונתיים עם רופא.

מזון לאכול

אכילת מזונות הנקראים טוניקות יאנג מועילה לליקוי צ’י של הטחול מכיוון שהם מחממים את הטחול ומשפרים את זרימת האנרגיה. כמה דוגמאות הן בזיליקום, ציפורן, שמיר, זרעי שומר, שום, זנגביל מיובש, מוסקט, פיסטוקים, פטל, שרימפס. כמו כן, מזונות הטעם חריף מתוק הם המועדפת על ידי הטחול לעזור צ’י להסתובב. אלה כוללים גזר, קאיין, תה יסמין, קליפות תפוז, תה מנתה, צנוניות.

מזון להימנע

דיאטה מחסור הטחול קורא הימנעות מזונות מסוימים. אתה לא צריך לאכול הרבה סוכר או מלח. הימנעו מחלב, גבינה ומוצרי חלב אחרים, אצות, פירות הדר ומיץ, טופו, סלטים, מלח, דוחן ודגנים לא מבושלים. אין לצרוך חזיר, מוצרי חיטה ומזונות המכילים גלוטן, בוטנים קלויים, מוצרים כמו בירה המכילים שמרים, בננות, שומנים רוויים ומזונות שומניים או מטוגנים.

כיצד להכין מזון

באופן כללי, מאכלים מבושלים וחמים טובים יותר לטחול שלך, אבל להגביל את כמות פירות מבושלים אתה אוכל. הימנע קר, קר, קפוא, מזון גולמי. מזונות קרים ולא מבושלים דורשים מהגוף שלך להשתמש בצ ‘י כדי לחמם ולעכל את המזונות. כאשר יש לך חסר צ ‘י הטחול, אין לך את האנרגיה עודף חילוף.

גורם של טחול מחסור צ ‘י

אכילה מזונות קרים לעתים קרובות פוגעת צ ‘י שלך הטחול. מניעת מזון, דאגה לגבי מה שאתם אוכלים, עבודה קשה מדי, ולא פעילות גופנית גם לתרום מחסור צ’י. חוסר צ’י של הטחול עלול להתבטא כעייפות, חולשת הזרועות והרגליים, דופק חלש, נפיחות, עור חיוור, לשון בהירה, תיאבון מופחת, בחילה או שרפרפים רופפים. אם אתם חווים כל אחד מהתסמינים האלה, ראו את הרופא שלכם, כי אלה יכולים להצביע על כל מספר של מחלות.

תוכנית ארוחה לבריאות הטחול עשויה לכלול שיבולת שועל מבושל עם גרעיני דלעת וגרעיני חמניות וקמצוץ של קינמון, או אורז חום אפוי עם שקדים וצימוקים עם cardamon לארוחת בוקר. ארוחת צהריים או ארוחת ערב עשויים לכלול חומוס עם ירקות מאודים, או נבטים ברוסל מבושלים עם ברוקולי, אורז חום ושעועית מבושלת, או מרק דלעת. אתה יכול לשתות תה זנגביל עם דבש או זרעי פשתן חלב עם תבלינים התחממות, כגון אגוז מוסקט, cardamon וקינמון.

תוכנית ארוחה לדוגמא