שיעול ולחייה ורודה בילדים

המחלה החמישית נקראה מחלת לחי על רקע האדימות הבלתי ניתנת לטעות על פני הילדים. אם לילד שלך יש שיעול ולחייה ורודה, הנגיף הזה הוא ככל הנראה הגורם הגורם לאי נוחות קלה של הילד. תמיד להתייעץ עם הרופא שלך עבור אבחנה נכונה וטיפול בסימפטומים של הילד שלך.

זיהוי

המחלה החמישית מתחילה בסימפטומים קרים של חום נמוך, שיעול ותחושות של חולשה כללית. ברגע שהמחלה עוברת, מופיעה פריחה על הלחיים שנראית כאילו ילדך נחבט על שני צדי הפנים. הפריחה על לחייו של ילדך תהיה אדומה או ורודה בהירה. הפריחה מתפשטת במהרה לגוף ולגפיים. כאשר הפריחה נעלמת, יש לה מראה דמוי תחרה, אבל הפריחה יכולה להופיע מחדש אם טמפרטורת הגוף של ילדך עולה. ילדים מבוגרים יותר יחושו לעיתים כאבי מפרקים ממחלה חמישית. המחלה החמישית היא הנפוצה ביותר עבור ילדים בין הגילאים 5 ו 7 שנים בדרך כלל מתרחשת במהלך האביב.

גורם

מחלה חמישית נגרמת על ידי parvovirus B19, אשר מתפשט על ידי הגרון ואת הפרשות האף של אדם נגוע. אם הילד שלך היה סביב מישהו עם מחלה חמישית, הילד שלך יכול היה לתפוס את הנגיף כאשר האדם נגוע השתעל, התעטש או אפילו דיבר. טיפות נגועות מוטסות, ואז הילד שואף את הנגיף. הילד שלך יכול גם לגעת אובייקט מזוהם עם הנגיף, אשר מזהם את הידיים של הילד שלך. אם הילד שלך מציב את ידיו בפיו כדי לאכול, למצוץ אגודל או לנשוך את הציפורניים שלו, ואז הוא הופך נגוע בווירוס.

יַחַס

מאז מחלה זו נגרמת על ידי וירוס, אנטיביוטיקה אינם יעילים. אין טיפול ב- parvovirus B19, אך ניתן לגרום לילד להרגיש בנוח בכך שהוא נותן לו אצטמינופין להורדת חום או להפחית את אי הנוחות מכאב משותף. אדים קריר אדים יכול לחות גרון יבש משיעול. לאחר הפריחה קיימת, הילד שלך כבר לא מדבק והוא יכול לחזור לבית הספר. אף פעם לא לתת לילדים מתחת לגיל 18 שנים אספירין כי זה יכול לגרום למחלה קטלנית פוטנציאלית בשם תסמונת ריי.

מְנִיעָה

הדרך הטובה ביותר למנוע את התפשטות parvovirus B19 היא לשטוף את הידיים לעתים קרובות, במיוחד לפני האכילה ולאחר השימוש בשירותים. עודדו את ילדיכם וחברי הבית האחרים לרחוץ את ידיהם לעיתים קרובות גם כן. תנו לילדים צעירים צעדי כביסה ידניים אמיתיים על ידי הצגת כמות סבון לשימוש ולילדים שרים את ה- ABCs בזמן שהם משפשפים את ידיהם יחד. ודא שאתה ואת הילדים שלך נקי מתחת לציפורניים גם לפני שטיפה סבון. אם הכיורים אינם זמינים, השתמש במתקן ידני. המחלה החמישית לעיתים נדירות גורמת לסיבוכים אצל ילדים, אך יש להרחיק את הילד הנגוע שלך מנשים הרות, משום שלוירוס יש סיבוכים חמורים עבור תינוק שטרם נולד.