מיץ דובדבנים ללחץ דם

לחץ דם גבוה, או יתר לחץ דם, הוא אחד המחלות הנפוצות ביותר, המשפיעים על אחד מכל שלושה אמריקאים, על פי המרכז לבקרת מחלות ומניעתן. זה יכול לגרום לך סיכוי גבוה יותר לפתח חיים מסכני תנאים כגון מחלת לב ו שבץ. עם זאת, מיץ דובדבן עשוי לעזור לשמור על לחץ הדם שלך בתוך רמות רגילות להגן עליך מפני תנאים חמורים יותר.

מיץ שרי יתרונות

מיץ שרי הוא מקור עשיר מאוד של אנתוציאנינים, שהם חומרים נוגדי חמצון המסייעים לנטרל רדיקלים חופשיים, או מולקולות חמצן בלתי יציבות. רדיקלים חופשיים יכולים להזיק לכלי הדם שלך, מה שמוביל לעלייה בלחץ הדם. רמות גבוהות של דלקת יכולות גם לגרום ללחץ דם גבוה. זה יכול להזיק לכליות שלך, אשר לשחק תפקיד בשליטה על לחץ הדם.

עֵדוּת

בפגישת הניסוי הביולוגי בשנת 2011, חוקרים מאוניברסיטת מישיגן, אוניברסיטת אריזונה ומעבדות ברונסוויק הציגו את ממצאיהם על דובדבנים ועל בריאות הלב וכלי הדם. בשלושה מחקרים, הם מצאו כי דובדבנים הורידו באופן משמעותי את רמות הדלקת, והם ייחסו תועלת זו לאנתוציאנינים המעניקים לדובדבנים את צבעם האדום. דובדבנים גם סייעו למשקל עודף משקל ושמנים לרדת במשקל ושומן הגוף, שני גורמים שיכולים להגביר את לחץ הדם.

מקורות

דובדבנים הם בני משפחת Rosaceae ו מסווגים לשתי קבוצות – Prunus avium L., או דובדבן מתוק, ו Prunus cerasus L., שהוא דובדבן חמוץ או חמוץ נפוץ בישול. הם באים זנים רבים וחלק הפופולרי ביותר בארצות הברית הם בינג, Montmorency, Rainier ו למברט. לא משנה איזה מגוון תבחר, תוכל לנצל את המיץ נוגדי חמצון עשיר שלהם כדי לעזור לטיפול בלחץ הדם.

שיקולים

אם יש לך גורמי סיכון ללחץ דם גבוה כגון השמנת יתר, אורח חיים בלתי פעיל, דיאטה עתירת שומן, עישון סיגריות או סוכרת, התייעץ עם הרופא שלך לצורך אבחון. לחץ דם גבוה צריך להיות מטופל בהנחיית רופא. כאשר שתיית מיץ דובדבן כדי לעזור לווסת את לחץ הדם, לבחור זנים סוכר נמוך או להכין מיץ משלך בבית של דובדבנים טריים.