האם שמן דגים לעזור את ספיגת גלוקוזאמין?

גלוקוזאמין מייצג טיפול אלטרנטיבי לדלקת פרקים, מחלה שמשפיעה על יותר מ -52 מיליון אמריקאים – 23% מהמבוגרים באמריקה – כך עולה מסקר שנערך ב -2009 על ידי המרכז לבקרת מחלות ומניעתן. Glucosamine מסייע לגוף לשמור על סחוס בריא, ולכן עשוי לעזור לטפל או למנוע את אובדן הסחוס המתרחשת osteoarthritis. נטילת גלוקוזאמין עם תוספי מזון אחרים, כגון שמן דגים, עשויה להיות מועילה, אך נכון לדצמבר 2011, אין שום ראיות לכך שמן דגים משפר את ספיגת הגלוקוזאמין.

מה זה גלוקוזאמין?

Glucosamine הוא סוג של סוכר פשוט עם מבנה כימי דומה גלוקוז, סוכר התאים שלך להשתמש בדלק. הגוף מוסיף גליקוזאמין לחלבונים, ונוכחות או היעדר של גליקוזאמין מסייעת לקבוע את פעילות החלבון ותפקודו בתאים. זה זמין במספר צורות כמו תוספי מזון – כחלק תמציות גס, כגון תמציות סחוס, או בצורה מטוהרת, כגון גלוקוזאמין סולפט. כמה תוספי גלוקוזאמין עשויים לשלב את הסוכר עם חומרים מזינים בריאים אחרים, כגון שמן דגים – מקור חומצות שומן אומגה -3.

השפעת שמן דגים

נכון לדצמבר 2011, אין ראיות המציעות כי שמן דגים מסייע בקליטת גלוקוזאמין. גלוקוזאמין נספג באופן יעיל על ידי מערכת העיכול שלך – מחקר שפורסם ב- “Drug Research” ב -2001 מציין שכמעט 90% מהתוסף נספגים – רק כ -10% מופרשים מהגוף, ללא הפרעות. למרות שאין מחקרים בודקים ישירות את ההשפעה של שמן דגים על ספיגת גלוקוזאמין, נתונים אלה מצביעים על כך שאתה לא צריך לקחת שמן דגים כדי לספוג כראוי תוסף גלוקוזאמין שלך.

גלוקוזאמין ושמן דגים

למרות שזה אולי לא היה חשוב עבור קליטת glucosamine, שמן דגים השפעה על הגוף שלך עשוי להשלים את היתרונות של glucosamine. כמו גלוקוזאמין, שמן דגים עשוי להועיל לבריאות המפרקים שלך, ומניעת סוגים מסוימים של דלקת פרקים. נטילת שמן דגים עלולה להפחית נוקשות משותפת וכאב שיכולים להתרחש כתוצאה מדלקת פרקים, על פי המרכז הרפואי של אוניברסיטת מרילנד. מסיבה זו, אתה עשוי להפיק תועלת לקחת שמן דגים בשילוב עם גלוקוזאמין.

שיקולים

אתה יכול לעזור למקסם את ספיגת העיכול של גלוקוזאמין על ידי בחירת glucosamine מטוהרים, כגון גלוקוזאמין סולפט, שכן צורות אחרות של גלוקוזאמין – כולל תמציות סחוס ו condroitin גופרתי – להוכיח פחות נספג בקלות על ידי הגוף שלך, על פי המרכז הבינלאומי תזונתיים אם אתם שוקלים לקחת גלוקוזאמין ותוספי שמן דגים, עליכם להתייעץ תחילה עם הרופא שלכם. לשני התוספים יש השפעות לוואי אפשריות – שמן דגים עלול להיות מסוכן לאנשים הנוטלים מדללי דם, בעוד גלוקוזאמין עלול להשפיע לרעה על יכולתך לווסת את רמת הסוכר בדם. הרופא שלך יכול לבדוק את ההיסטוריה הרפואית שלך כדי לקבוע אם תוספי זה יהיה בטוח בשבילך, ולהמליץ ​​על מינון בטוח ויעיל של שמן דגים וגם גלוקוזאמין.