תה ירוק יכול לגרום לנדודי שינה?

נדודי שינה היא כאשר אתה לא מצליח לישון או לישון בצורה משביעת רצון. כ -50% מהמבוגרים בארה”ב סובלים באופן עקבי מאיזה סוג של בעיות הקשורות בשינה, כאשר נדודי השינה הם הנפוצים ביותר. זה קורה עקב הפרעת שינה הבסיסית או על ידי קבוצה של נסיבות, כגון שינוי בלוח הזמנים או אירוע מלחיץ בעבודה. תסמינים של נדודי שינה עשויים לכלול קשיים נופלים או להישאר ישן בלילה, מתעורר פעמים רבות במהלך הלילה, מתעורר מוקדם מדי בבוקר, עייפות וישנוניות. אתם עשויים לחוש נדודי שינה אם אתם צורכים כמויות מוגזמות של תה ירוק, במיוחד בלילה.

תה ירוק הוא משקה נפוץ הנצרך במדינות אסיה רבות. זה עשוי מן העלים טריים של צמח קמליה sinensis – שיח hardy עם עלים ירוקי השייך למשפחה צמח Theaceae. קמליה sinensis הוא במקור מן היבשת של דרום ודרום מזרח אסיה והוא מעובד באופן נרחב מאוד באזור זה. מאות מיליוני אנשים שותים תה ירוק ברחבי העולם כדי לקדם בריאות ולספק צמא.

העלים של קמליה סיננסיס עשירים במולקולות פעילות ביולוגית, בעיקר חומרים נוגדי חמצון, הנקראים פוליפנולים. Epigallocatechin gallate (EGCG) הוא polyphenol החזקים ביותר שנמצאו תה ירוק, אשר נחשב להיות אחראי על רוב המאפיינים בריא קשור לתה ירוק. תה ירוק מכיל גם קפאין, פלבנואידים, שמנים נדיפים, אלקלואידים, סוכרים, ויטמינים ומינרלים.

שתיית תה ירוק יותר מדי עלול להוביל נדודי שינה עקב הקפאין בתה. קפאין יש מערכת העצבים המרכזית מגרה אפקט, אשר עשוי להפריע לשינה, מציין אוניברסיטת וושינגטון. לכן, אנשים רגישים לקפאין חייבים להימנע מאכילת כמויות גדולות של תה ירוק, במיוחד בלילה. נשים בהריון ונשים מניקות גם צריכות להגביל את צריכת התה הירוק שלהן, מכיוון שהן עשויות לעבור לחלב אם, דבר שעשוי לגרום לחוסר שינה אצל תינוקות סיעודיים.

באופן כללי, צריכת קבוע של 10 כוסות תה ירוק יש צורך להשיג יתרונות בולטים של בלימת תה ירוק. עם זאת, תזונה מומחים צמחים שונים בחוות דעת על המינון המדויק. מוצרים ללא קפאין זמינים ומומלץ למזער את ההשפעות השליליות הקשורות תה ירוק קפאין, כגון חוסר מנוחה ונדודי שינה.

תיאור הצמח

תה ירוק הרכב

תה ירוק ונדודי שינה

מִנוּן