על מחלת אדיסון ועל פיגמנט העור

במחלת אדיסון, או בחוסר האדרנל הראשוני, בלוטות האדרנל אינן מייצרות מספיק הורמונים קורטיזול ואלדוסטרון. רמות נמוכות של הורמונים אלה מייצרות תסמינים כמו חולשת שרירים ועייפות, תשוקות מלח, לחץ דם נמוך וחוסר איזון אלקטרוליטים שיכולים לסכן חיים. מחלת אדיסון מייצרת גם שינויים אופייניים בצבע העור, או פיגמנטציה.

עור כהה

עם מחלת אדיסון, העור בכל הגוף יכול להכהות בהדרגה או ברונזה, מצב המכונה היפרפיגמנטציה. פיתוח על פני תקופה של שבועות, היפרפיגמנטציה יכול דומה שיזוף. תחומי העור חשופים לשמש להכהות יותר, אך אזורים חשופים גם להכהות. עור המכסה גושים גרמיים כמו ברכיים, מרפקים, מפרקי אצבעות, בהונות ומצח נוטה להחשיך יותר, וכך גם לקפל עור ולצלקות. מדריך Merck מציין כי נמשים שחורים מופיעים לעיתים קרובות על הצוואר, הכתפיים והפנים, כולל המצח.

דִהוּי

בנוסף bronzing העור, מחלת אדיסון גורם לשינויים אחרים בהתפלגות של פיגמנט העור. האראולה, או האזור סביב הפטמות, הריריות הפה בפה כולל השפתיים, הנרתיק והרקטום לובשים גוון כחלחל-שחור. אזורים אחרים של העור עשויים ללבוש מראה מחומצן, כך שטחים לבנים מטושטשים מנוגדים בצורה ניכרת לאזורים בעלי היפר-פיגמנטציה. אובדן patchy של פיגמנטציה העור נקרא ויטיליגו.

פִיסִיוֹלוֹגִיָה

בדרך כלל, בלוטת יותרת המוח של המוח ואת בלוטות יותרת הכליה לתאם את המאמצים שלהם כדי לשמור על רמות תקין של קורטיזול ואלדוסטרון באמצעות לולאה משוב שלילי. הורמון בלוטת יותרת המוח ACTH מגרה את בלוטות האדרנל כדי להפריש את ההורמונים, כאשר רמות מספיקות מצטברות, הם סוגרים את שחרור ACTH. ב מחלת אדיסון, ACTH ברציפות מפציץ בלוטות יותרת הכליה בניסיון עקר לעורר שחרור נאות של קורטיזול ואלדוסטרון. ACTH גם מעורר melanocytes, תאי העור המייצרים מלנין, פיגמנט שנותן עור צבעו. רמות גבוהות של ACTH במחלת אדיסון מגבירות יתר על המידה את המלנוציטים, מה שגורם לעור להכהות בכל הגוף.הסיבה לויטיליגו במחלת אדיסון אינה ברורה, אך ייתכן שהיא נובעת משינויים במערכת החיסונית של הגוף, אשר פוגעים בשניהם בלוטות האדרנל והמלנוציטים.

יַחַס

הטיפול במחלת אדיסון כרוך בהחלפת הורמוני האדרנל החסרים בתרופות. תרופות אלו מסייעות לנרמל גם את רמות ACTH, ועם הזמן, העור הברונזי חוזר לצבע הטבעי שלו. הרס של melanocytes גורם vitiligo הוא פחות קל להפוך, אבל טיפולים כמו cortisol creams או photoralen phototherapy כדי להחשיך העור לשפר את המראה של העור.

תוֹבָנָה

הנשיא ג’ון קנדי ​​סבל ממחלת אדיסון, עובדה שלא פורסמה במהלך כהונתו. אנשים רבים, כולל התקשורת, תהו על שיזוף השנה שלו, שעלול להיות היפרפיגמנטציה כתוצאה ממחלתו.