ההבדל בין מוט הליהוק & מוט ספינינג

דיג מוטות לשרת את המטרה של החזקת הקו לאורך נתיב ישר עד שאתה מוכן לזרוק אותו בכיוון מסוים, ובכך מאפשר לך מרחק גדול יותר כאשר הליהוק הפיתיון שלך לתוך המים. שני סוגים של סליל הראשי המשמשים anglers הם יציקה הפיתיון סלילי ספינינג. בעוד שני סוגי הציוד משמשים למעשה את אותה משימה, כל אחד מציע יתרונות ייחודיים שלו על המים.

מוטות יציקה הפיתיון דורשים יותר מיומנות להשתמש מאשר מוטות מצויד סלילי ספינינג. כדי להטיל עם מוט יציקה הפיתיון, אתה מחזיק אותו ביד שלך כאילו היית מחבט טניס עם סליל הפונה כלפיך. המשקל של מוט צריך לנוח על האצבע שלך האגודל צריך לשכב על פני הקו בגלגל בזווית של 45 מעלות. משוך לאחור את המוט ואת קפיצי קדימה קדימה. כאשר מוט חודר קדימה במלואה, הרם את האגודל כדי לשחרר את הקו מהסליל. כאשר נעשה כראוי, את המשקל ואת הפיתוי על קצה הקו שלך יהיה לגלול את הקו על סליל, הנחיתה הפיתיון לעבר היעד שלך.

ספינינג סלילים הרבה יותר קל להטיל בדרך כלל משמשים חובבים anglers לפני סיום לימודיו מוט הליהוק. אתה מחזיק מוט ספינינג עם סליל על החלק התחתון של המוט, כך שתוכל לתפוס את הקו עם האצבע המורה שלך. כדי להטיל את הפיתיון שלך, להעיף את הקו לתפוס מעל סליל אז את הקו ניתן לשחרר. זוהי חתיכת המתכת של הקשת שמקשת מעל הקו. בחוזקה להחזיק את הקו אינץ ‘או שניים נגד מוט עם האצבע שלך אינץ’ או שניים מעל סליל כך הוא צבט במקום. משוך את מוט החוצה לצד שלך קפיצי את קצה לכיוון המטרה שלך עם פרק היד דומה לדלג על אבן. שחרר את האצבע שלך מהקו כאשר המוט קדימה לשחרר את הפיתוי.

מוטות יציקה הפיתיון הם יותר מסתובבים מוטות ובדרך כלל outfitted עם קו מד כבד. זה עושה להם את הבחירה האידיאלית אם אתה מטיל מרחקים ארוכים או לדוג דגים מתוקים כבדים כמו walleye ובס. הקו על מוט הפיתיון הליהוק סליל יורד ישר, יצירת דיוק גדול יותר כאשר הליהוק צמצום הצורך להחליף את הקו באופן קבוע, כפי שניתן יהיה צורך עם קו מפותל של מוט מסתובב.

לדברי ד”ר רונלד דודסון באתר באס משאבים, מוטות מסתובב יש יתרונות רבים על פני הפיתיון שלהם הליהוק עמיתים. מערכת סלילה של מוט ספינינג מונע את הקו מלהסתבך בתוך סליל, אשר יכול להיות בעיה רצינית למתחילים עם מוט הליהוק הפיתיון. בנוסף, סליל גדול יותר של מוט ספינר מאפשר לך סליל מהר יותר.

טכניקה יציקה הפיתיון

טכניקת יציקה ספין

יתרונות יציקה הפיתיון

ספינינג רוד יתרונות