האם kombucha לרפא gerd?

מחלת ריפלוקס Gastroesophogeal לעיתים קרובות כואבת, מה שהופך את אכילה ושינה קשה. שינויים באורח החיים יכולים לעזור להקל על אי הנוחות, כמו תרופות מרשם רופא. בנוסף, כמה אנשים פונים טיפולים אלטרנטיביים, כגון תה kombucha, touted כדרך לטפל במגוון של מצבים בריאותיים, כולל בעיות עיכול. עם זאת, יש מחקר קטן זמין כדי לאמת תביעות בריאות הקשורות המשקה. שאל את הרופא לפני שתנסה תרופות צמחיות כגון kombucha, במיוחד אם יש לך GERD או מצב בריאותי אחר.

מחלת ריפלוקס גסטרו-וזאופאגל

GERD מתרחשת כתוצאה משרירי הוושט – הצינור העובר מהגרון אל הבטן – לא מתפקד כראוי. בדרך כלל, את סיבי השרירים – הידועה בשם sphincter – קרוב לחסום מזון, נוזלים וחומצה הבטן מן לחזור בחזרה את הצינור. עם GERD, הסוגר אינו סגור כל הדרך, ומאפשר תוכן של הבטן לחזור את הוושט. זה יכול לגרום לתסמינים הכוללים צרבת, בחילה ואת ההרגשה כי האוכל תקוע באזור החזה שלך. הטיפול בדרך כלל מורכב של שינויים באורח החיים ותרופות כדי לשלוט על כמות החומצה בקיבתך. במקרים חמורים, ייתכן שיהיה צורך בניתוח.

קומבוצ’ה

תה קומבוצ’ה נעשה על ידי תסיסה של תרבות שטוחה, דמויית פנקייק, בתה שחור ממותק. למרות שהתרבות היא למעשה שילוב של שמרים וחיידקים, היא מכונה לעתים קרובות פטריות kombucha, על פי הצהרת האגודה האמריקנית לסרטן על תה kombucha. Kombucha “פטריות” ממיר את הקפאין והסוכר לתה מותסס על פני כמה ימים . תה מותסס מכיל כמה חומצות אורגניות, ויטמינים ואנזימים. תומכי המשקה טוענים שזה עוזר לטפל במגוון של הפרעות, כולל אלרגיות, סרטן, בעיות עיכול, דלקת פרקים ועוד רבים אחרים.

היעילות של קומבוצ’ה

למרות הטענות הרפואיות הרבות, ישנם מחקרים מעטים על קומבוצ’ה כדי לאמת את יעילותה, על פי מאמר שפורסם בשנת 2012 ב”דיווחים של מדיל “, פרסום של בית הספר מדיל, אוניברסיטת נורת’ווסטרן. זה לא אומר בהכרח kombucha לא יעזור, אבל זה סיבה לדאגה כי יש דיווחים על תגובות אלרגיות ועל כאבי בטן הקשורים לשתות את התה. אתה צריך לזכור כי Kombucha הוא משקה חומצי, אשר עשוי לגרות סימפטומים של GERD, במיוחד צרבת. עם זאת, חובבי kombucha עדיין tout את היתרונות של התה דיווחה פרוביוטית, על פי המאמר “מדיל דוחות”. פרוביוטיקה חי מיקרואורגניזמים דומים מיקרואורגניזמים מועיל נמצא במעיים האדם.

שיקולים

תה קומבוצ’ה, כמו טיפולים אלטרנטיביים רבים או מוצרי בריאות, שנוי במחלוקת. רוב הדאגות מתמקדות בהעדר מחקר הנוגע למשקה – ואלה אינם חסרי תועלת. בנוסף זה להיות משקה חומצי, את האפשרות של זיהום של “פטריות” kombucha קיים, כפי שהוא משקה מותסס ולוקח זמן לתרבות. חיידקים מזיקים או פטריות יכולים לגדול על הפטרייה. מסיבה זו, הרופאים עשויים להמליץ ​​להימנע מכך. אם תחליט לשתות את התה, שוחח עם הרופא שלך על כל אינטראקציה אפשרית עם תרופות להפסיק לשתות אותו אם הסימפטומים שלך להחמיר.