דיאטה עבור נקבוביות סתומות

מעטים האנשים יכולים לעבור את החיים בלי שום נקבוביות סתומות. נקבוביות סתומים הם מצב קוסמטי מזיק אך מעצבן כי הוא נפוץ במיוחד בקרב מתבגרים. למרות שבמשך עשרות שנים הקהילה דרמטולוגית התעקש כי לא היה קשר בין דיאטה לאקנה, מחקר שנערך לאחרונה עולה כי מזונות שאתם אוכלים אכן יכול לגרום נקבוביות סתומות, אשר בתורו מעורר אקנה.

מה הם Pores?

נקבוביות הם פתחים זעירים שדרכם זקיקי השיער יכולים לעלות על פני העור. זקיק השיער עצמו נשאר עמוק מתחת לפני השטח, בשכבת העור של העור. בנוסף המאפשר שיער לפרוץ את העור, נקבוביות היתר שמן, המכונה גם חלב, וזיעה לעלות אל פני השטח של העור.

סיבת נקבוביות סתומות

נקבוביות להיות סתומים כאשר בלוטות המייצרות שמן, או בלוטות החלב, בעור שלך מתחילים לייצר כמויות גבוהות מהרגיל של חלב. כל כך הרבה שמן מופק כי הרבה זה לא יכול לצאת דרך הנקבוביות, מה שגורם להם להיות סתומים. תאי עור מתים ולכלוך יכולים גם להילכד בפתיחה, דבר הגורם לנקבוביות להיות סתומות.

השפעות של נקבוביות סתומות

סתימת נקבוביות הן גורם מרכזי באקנה. על פי האקדמיה האמריקאית לדרמטולוגיה, סוג מסוים של חיידקים הנקראים P. acnes משגשג בשמן עודף של נקבוביות סתומות גורם דלקת. Whiteheads הם מודבקים, נקבוביות סתומות שבו פני הנקבובית סגורה. Blackheads הם נקבוביות סתומות שבו פני השטח של הנקבוביות נשאר פתוח. ב דרמטולוגיה המינוח, whiteheads ו blackheads נקראים comedos סגור פתוח, בהתאמה. שניהם צורות של אקנה.

סתימת Pores ו דיאט

מחקרים שנעשו לאחרונה הראו קשר בין נקבוביות סתומות ותזונה. על פי מחקר שפורסם ב -2002 בכתב העת “Archives of Dermatology”, ובראשם לורן קורדיין, תוצאות גבוהות של גליקמיה גורמות לפריצות אקנה. החוקרים הגיעו למסקנה כי העלייה באקנה נבעה מעלייה ברמות האינסולין ובגורם גדילה דמוי אינסולין, אשר גרמה לגידול של הטסטוסטרון, אשר, בתורו, גרם על עודף של חלב. עודף חלב יכול לגרום נקבוביות סתומים. בקיצור, דיאטה גליקמית גבוהה – עשירה בפחמימות וסוכרים פשוטים – עלולה לעורר את ייצור היתר של נפט שגורם לנקבוביות ואקנה סתומים.

מזון גליקמי נמוך

כדי למנוע או למנוע נקבוביות סתומות באמצעות דיאטה, להימנע מאכילת מזון גליקמי גבוה ולשמור על תזונה גליקמית נמוכה. מאכלים גליקמיים נמוכים כוללים מזונות מלאים של דגנים, ירקות ירוקים כהים, עלים ירוקים, שעועית יבשה מכל הסוגים, ופירות מסוימים כגון דובדבנים, שזיפים, אשכוליות ואפרסקים. מזונות להימנע כוללים מזון זבל, כגון שבבי סוכריות, לחם, דגנים ודגנים שנעשו עם גרגרים מזוקקים, ומזונות עם תכולת הסוכר גבוהה. חלב מזונות מעובדים הם גם פריטים להימנע.

אכילה טוב הוא רק חלק מהמשוואה עבור להיפטר נקבוביות סתומים. אתה גם צריך לטפל בעור הנכון. האתר “טיפול הוגן” ממליץ בעדינות לשטוף את הפנים עם מים חמים וסבון כל יום כדי להיפטר מעודף שמן. הוא ממליץ גם על פילינג עור מת עם מוצרים המכילים מרכיבים טבעיים כגון שיבולת שועל, שקדים טחונים או קליפות תפוז. כמו כן כדאי לוודא כי מוצרים אתה משתמש על העור שלך, כגון קרם הגנה ומוצרים אחרים, הם ללא שמן.

טיפול אחר נקבוביות סתומות