אתה יכול לאכול אבקת כורכום?

במשך 4,000 שנים, תבלינים כורכום נעשה שימוש בבישול וברפואה. בבישול, הוא בדרך כלל הקרקע לתוך אבקה בצבע זהב נוסף מאכלים. למטרות רפואיות, זה זמין כמו אבקה סטנדרטית כי ניתן encapsulated. זה עשוי להיות גם להשיג כמו שורש טרי, שורש יבש, תמצית נוזל או תמיסת.

כורכום הוא תבלין עשוי השורשים של הצמח curcuma longa. זהו קרוב משפחה של צמח זנגביל ומייצר גבעול מעל 5 מטרים גבוה עם פרחים צהובים. הצמח גדל ברחבי אזורים טרופיים של דרום אסיה, אם כי רוב היבול מגיע מהודו. התבלינים מיוצרים על ידי רותחים את השורשים ואת הנורות, לייבש אותם כדי לקבל את הצבע הצהוב אופייני שחיקה אותם לאבקה.

כורכום, המרכיב הכימי הפעיל בכורכום, הוא תרכובת אנטי-אוקסידנטית חזקה. היא מסוגלת לאגד ולנטרל רדיקלים חופשיים הנוצרים בתאים ורקמות בתגובה למטבוליזם תקין ותנאים סביבתיים. אלה רדיקלים חופשיים עלולים לגרום נזק לרקמות, מוות של תאים, נזק קרום התא ומוטציות DNA.

כורכום יש היסטוריה ארוכה של שימוש בבישול וברפואה. הוא משמש כדי להוסיף טעם או צבע כדי קארי, חרדל, חמאה וגבינה. זה נעשה באופן מסורתי כאב בטן, צרבת, שלשולים, גז מעיים, נפיחות בקיבה, אובדן תיאבון, צהבת, בעיות בכבד והפרעות בכיס המרה. זה תחת חקירות לשימוש כטיפול בכאבי ראש, ברונכיטיס, הצטננות, זיהומים ריאה, פיברומיאלגיה, דיכאון, מחלת אלצהיימר, תולעים, בעיות בכליות וסוגים מסוימים של סרטן. עם זאת, רבים של מחקרים אלה בוצעו רק במערכות עם תאים תאים. זה עדיין לא ידוע אם כורכום יעיל לתנאים אלה בבני אדם.

כורכום עשוי לעכב את קרישת הדם ולא צריך להיות משולב עם תרופות אחרות עבור קרישה, כגון תרופות נוגדות קרישה או תרופות נוגדות טסיות. בריאה ודימום עלולים להתרחש אם כורכום משולב עם אספירין, קלופידוגרל, דיקלופנק, איבופרופן, נפרוקסן, דלטלפרין, אנוקסאפין, הפרין או קומדין. נשים בהריון או breastfeeding עשוי בטוח לאכול כורכום במזונות אבל לא צריך לצרוך כמויות מרפא של עשב.

מָקוֹר

רכיבים

שימושים

זהירות