תרגילי פציעה אצטבולית פקטורלית כדי להימנע

פציעה-אצטבולית אצבעונית היא מצב מכאיב שקורה כאשר הראש הכדור של עצם הירך שלך אין טווח מלא של תנועה בשקע acetabulum של עצם האגן. הפגיעה גורמת לכאב, דלקת, נפיחות וירידה בתנועת מפרק הירך. תרגיל יכול להיות מאוד קשה וכואב אם אתה סובל מפגיעה. ארתרוסקופ הירך משמש לטיפול בפציעה אצטבולית הירך והוא יכול לאפשר לך להתאושש באופן מלא ולחזור לספורט הרגיל שלך ופעילות גופנית.

פגיעה במפרק הירך

ניתן לחלק את הפגיעה במפרק הירך אל שני סוגים. פגיעת סוג פקה נגרמת על ידי היווצרות עצם עודף סביב הכדור או הצוואר של עצם הירך. סוג המלקחיים מתרחש עקב צמיחת יתר של שפת השקע האצטבולרית או כאשר השקע מזויף, כך שמתרחשת תופעה חריגה בין עצם הירך לבין השקע. הפגיעה עלולה לגרום לנזק לסחוס וללבום המכווץ את עצם הירך ואת עצם האגן, דבר הגורם לכאב, דלקת ונפיחות ברקמות הסובבות. פגיעה במפרק הירך יכולה להתרחש אם אתה בין 20 ל 50 שנים, על פי אוניברסיטת יוטה מרכז אורטופדי.

תרגילים להימנע

פגיעה במפרקים הירכיים גורמת כאב בחזית אזור הירך והמפשעה. הכאב בדרך כלל מתרחשת לאחר זמן ממושך של ישיבה או הליכה, על פי אוניברסיטת יוטה. הכאב הקשור הפגיעה משפיעה על הפעילות היומיומית שלך בדרך כלל מונע ממך לעשות תרגילים. אתה יכול לעשות תרגילים בעלי השפעה נמוכה, כגון הליכה, שחייה ורכיבה על אופניים, כפי שאתה יכול לסבול. בנוסף, אתה יכול לעשות הרמת משקולות כי מטרות הגוף העליון שלך לא להשפיע על תנועת הירך שלך. אתה צריך להימנע פעילויות נוטים ללבוש את הירך מהר יותר, כגון קפיצה, ריצה והרמת כבד.

תרגילים לאחר הניתוח

היפ-ארתרוסקופיה היא הליך כירורגי פולשני המשמש לטיפול בפגיעת עצם הירך אצל אנשים פעילים. אתה צריך להתחיל פיזיותרפיה תרגילי אור מיד לאחר הניתוח כדי להתחיל לשפר את כוח וגמישות של הירך שלך. עם זאת, אתה צריך להימנע מאומצת תרגילי השפעה גבוהה עד שאתה התאושש לחלוטין. תרגילים מומלצים יכולים לכלול יישור רגל ישר, חטיפה, סיבוב בתנועות פלקסיה הירך. אתה יכול להיות מומלץ לעלות על אופניים נייחים או להתחיל לשחות רק ימים לאחר הניתוח. משטר האימון משתנה בהדרגה וכולל התכווצויות איזומטריות באמצעות כדור כושר ועמידות.

שיקולים

עצור פעילות גופנית אם אתה חווה כאב עמום או חד, תחושה popping באזור הירך והמפשעה. אתה יכול גם להרגיש כאב בצד של הירך ואת הישבן. שוחח עם הרופא שלך אם אתה חווה כאב, במיוחד לאחר תקופות ממושכות של הליכה או ישיבה. אם לא מטופל, הפגיעה femoral-acetabment יכול להוביל להתנוונות ודלקת מפרקים שבסופו של דבר דורשים ניתוח החלפת מפרק הירך. על פי אתר Hips For You, ארתרוסקופ הירך הוא דרך יעילה לטיפול בפגיעות אצטבוליות של עצם הירך, ואחרי הניתוח, 85 עד 90% מהחולים יכולים לחזור לאותה פעילות גופנית שהם עשו לפני הפגיעה.