יכול לאכול יותר מדי פירות לגרום צנית?

שגדון הוא סוג של דלקת מפרקים המתרחשת כאשר חומצת השתן עודף, חומר הגוף שלך מייצרת תוך digesting חומרים הנקראים purines, צורות גבישים במפרק אחד. ההערכה היא כי 2 עד 5 מיליון אמריקאים יש את זה, על פי ג ‘ונס הופקינס רפואה, כלומר גברים נשים לאחר גיל המעבר. למרות מזונות לא לגרום צנית, סוגים מסוימים הרגלי אכילה עלול להחריף את הסימפטומים שלך. השגת הבנה לגבי ההשפעות פרי על הסימפטומים שלך עשוי לעורר אותך לקבל החלטות תזונתיים נבונה.

יתרונות

יחד עם ירקות, פירות הם מקורות העליון של נוגדי חמצון, כגון ויטמין C ו בטא קרוטן, אשר תומכים ביכולתו של הגוף להתנגד לרפא מפני זיהומים ומחלות. כמו מזונות עשירים במים סיבים המכילים קלוריות מעטות יחסית, פירות עשוי לשפר את תחושת המלאות בין הארוחות ולאפשר לך לאכול נפח מזון נוסף תוך שמירה על הצרכים הקלוריים שלך. תיאבון שליטה וניהול משקל חשובים, כי קילוגרמים הוסיף יכול להגדיל כאבי מפרקים ודלקת.

סיכונים אפשריים

פירות מסוימים ומיצים עשירים במיוחד בפרוקטוז – צורה טבעית של סוכר. נמצא קשר בין דיאטה עשירה בפרוקטוז לבין תסמיני גאוט, על פי גוט וחומצה אורית. במילים אחרות, אכילת כמויות מוגזמות של פירות עשירים בפרוטוקוז, כגון פירות יבשים, תפוחים, אפרסקים, דובדבנים, שזיפים, שזיפים מיובשים, ענבים ואגסים, או מיצים עלולים לעורר או להחמיר את הזיקוקים.

מחקר

במחקר שפורסם ב “Journal of American Medical Association” בשנת 2010, החוקרים ניתחו את צריכתם של משקאות עשירים בפרוקטוז ותסמיני גוט בקרב 78,906 נשים ללא היסטוריה של המחלה במשך 22 שנה. נשים שצרכו משקאות עשירים בפרוקטוז, כמו מיץ תפוזים, באופן קבוע, היו בסיכון גבוה יותר לחוות תסמיני גאוט מאשר נשים שלא.

הצעות

כדי להוריד את רמות חומצת השתן ולשמור מפני סימפטומים צנית, לאכול יותר מקורות חלבון מבוססי צמחים, כגון שעועית עדשים, ופחות בשר ופירות ים, אשר מכילים כמויות עשירות של purines. כדי למנוע התפרצויות פרוקטוז הקשורות, לבחור פירות שלמים, טריים על מיצים ופירות יבשים, לצרוך פירות טריים עשירים פרוקטוז במתינות. פירות פחות סביר להחמיר את הסימפטומים שלך כוללים בננות, פירות הדר, מלונים, קיווי אוכמניות.