אתה יכול לשתות קפה עם דיאטה ללא גלוטן?

גלוטן הוא המונח הכללי של קבוצה של חלבונים צמחיים למצוא חיטה, שיפון שעורה המפעילות הפרעה אוטואימונית המכונה מחלת צליאק, או CD. על פי איגוד Celiac Sprue, “הטיפול הטוב ביותר והידוע ביותר עבור תקליטור הוא פשוט: חיסול לכל החיים של גלוטן”. אנשים עם מחלת צליאק חייבים להיות בטוחים שמשקאותיהם החמים והקרים אינם מיוצרים ממקורות צמחיים המכילים גלוטן.

אפקטים

כאשר אנשים רגישים לגלוטן שותים משקה המכיל גלוטן, גופם מזהה את החלבון כגוף זר וגורם להתקפה שפוגעת בוילי, או תחזיות דמויי אצבע זעירות על החלק הפנימי של המעי הדק. במשך הזמן, vei לאבד את היכולת לספוג חומרים מזינים חשובים מן המזון מעוכל חלקית עובר דרך המעיים. אנשים עם CD בהדרגה להיות malnourished לא משנה כמה הם אוכלים או לשתות.

תובנה מומחה

לדברי Celiac Sprue האגודה, או CSA, קפה מבושל טרי הוא ללא גלוטן.

חומרים מותרים

אנשים עם CD יכולים בבטחה להוסיף חלב או חלב סויה ללא טעם לקפה שלהם, אומר הקרן הלאומית למודעות Celiac, או NFCA. CSA אומר שמנת, תבלינים כמו קינמון או אגוז מוסקט, סוכר ודבש הם טעמים קפה ללא גלוטן. משקאות מוקה המכילים קפה, קקאו טהור ו marshmallows גם בטוח עבור אנשים עם CD. קפה מיוחד עשוי עם ברנדי, רום או ויסקי הם גם ללא גלוטן, אומר NFCA.

חומרים אסורים

אוניברסיטת שיקגו מרכז מחלות Celiac מדגיש כמה מרכיבים המכילים גלוטן כדי למנוע, כולל חלב מאוכל בטעם מאלט שעורה. היזהר של תחליפי קרם בטעם, כגון אלה המכילים קרמל עשוי שעורה מאלט, מייעץ NFCA.

טיפים

קרא תוויות בזהירות לפני הוספת מוצרים מסחריים לקפה. לדוגמה, אורז אינו מכיל גלוטן בצורה טהורה שלה, אבל כמה מותגים של חלב אורז יש הוסיף גלוטן במהלך תהליך הייצור.

בעוד קפה ללא גלוטן, זה יכול להיות מזוהם במהלך תהליך הכנת המזון. שמור על מזון המכיל גלוטן ומשקאות במקום נפרד מן המוצרים ללא גלוטן במטבח, וכן כוסות לנקות ביסודיות לאחר השימוש.

אזהרות